Adalet Bakanı Tunç’tan İmamoğlu’na yanıt: ‘Telaşı suçluluğundan…’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un CHP'deki para sayma görüntüleriyle ilgili "iddianame yazar gibi konuştu" şeklindeki sözlerine yanıt geldi. Bakan Tunç, 'İmamoğlu suçluluk psikolojisi ve büyük bir telaş içerisinde hareket etmektedir. Onun seviyesine düşmek istemem' dedi. 

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Habertürk ekranlarında yaptığı açıklamada, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen para sayma görüntüleriyle ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamalarına tepki göstermişti. İmamoğlu, “Anlatılana göre o gün yapılan tapu işlemi var. İşlemde verilen kapora süreci var. Orası bir hukukçunun ofisi. Hukukçunun bunu servis etmesi meselesi var. Adalet Bakanı çıktı, iddianame yazar gibi konuştu. Bu işlerde en son Adalet Bakanı konuşur. Birkaç saat ara vermeden sağ olsun iddianameyi yazdı” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu’ndan ‘para sayma’ tepkisi: Bakan çıktı iddianame yazar gibi konuştu

Bakan Tunç’tan İmamoğlu’nun sözlerine yanıt geldi. Gazeteci Fuat Uğur’a mesaj gönderen Tunç, şu ifadeleri kullandı:

‘TALİMAT VERMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL’

“Bizim savcıya talimat vermemiz söz konusu değil. Basın mensuplarının sorusu üzerine görüntülerle ilgili soruşturma açıldığını ifade ettim. Görüntüler üzerine yapılan yorumlar, açıklamalar, sunulan belgeler tüm bunlarla ilgili çelişkili durumların ve şüpheli işlemlerin soruşturma kapsamında aydınlatılacağını ifade ettim.

‘TELAŞI SUÇLULUĞUNDAN’

Suç unsuru var ise bunu belirleyecek olan Cumhuriyet Savcılığı’dır dedim. Bu konuyla ilgili özellikle yaptığım bir basın toplantısı değil. Soru üzerine verdiğim cevaptır. İmamoğlu suçluluk psikolojisi ve büyük bir telaş içerisinde hareket etmektedir. Onun seviyesine düşmek istemem. Onu muhattap da almak istemem. Çünkü yalanı çok rahat söylebilen, çirkeflikte sınır tanımayan biri. Telaşı suçluluğundan.”

Adalet Bakanı Tunç’tan İmamoğlu’na yanıt: ‘Telaşı suçluluğundan…’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!