Adalet Bakanı'ndan Gergerlioğlu çıkışı: Yalanlarını sıralasak Pensilvanya'ya kadar yol olur

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, muhalefetin cezaevinde bulunan hakim ve savcılarla ilgili eleştirisi üzerine, "Binlerce hakim cezaevinde değil, FETÖ'cü teröristler cezaevinde. PKK ile omuz omuza çalışan, FETÖ ile PKK terör örgütünün mensupları cezaevinde" diye çıkıştı. Gül, HDP Milletvekili Gergerlioğlu'nun cezaevlerinyle ilgili iddiaları için de "Öyle yalanlar var ki sıralasak Sayın Gergerlioğlu'nun yalanları arka arkaya Pensilvanya'ya kadar buradan yol olur" dedi.

Adalet Bakanı'ndan Gergerlioğlu çıkışı: Yalanlarını sıralasak Pensilvanya'ya kadar yol olur

Adalet Bakanı Gül, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, muhalefetten gelen 'Binlerce hakim cezaevinde' şeklindeki eleştirilere sert tepki gösterdi.

"Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır. Anayasa Mahkemesi kararlarına uyulmasını öngören düzenlemeyi yine biz getirdik" diyen Gül, şöyle devam ettiÇ "'Binlerce hakim, savcı cezaevinde' diyorsunuz. Binlerce hakim cezaevinde değil, FETÖ'cü teröristler cezaevinde. PKK ile omuz omuza çalışan, FETÖ ile PKK terör örgütünün mensupları cezaevinde. Bizim onurlu hakimimize cezaevinde diyemezsiniz. Çünkü o Anayasa'ya bakar, Kandil'e bakmaz, Pensilvanya'ya bakmaz."

GERGERLİOĞLU'NUN CEZAEVLERİYLE İLGİLİ İDDİALARINA YANIT

Gül ayrıca, FETÖ ve PKK’dan hapis yatanlarla ilgili sık sık iddialarda bulunan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk cezaevleriyle ilgili iddiaları hakkında konuştu. Gergerlioğlu'nun iddialarının çoğunun asılsız çıktığını söyleyen Gül, "Şu bir gerçek, bir vaka bile olsa, bunun üzerine titizlikle gidiyoruz. Cezaevlerindeki tüm vatandaşlarımız devletimize emanettir. AK Parti işkenceye sıfır tolerans uygulamasını getirdi, zaman aşımını kaldırdı. Cezaevlerimiz Meclisimiz dahil olmak üzere uluslararası kurumlara açıktır, her türlü şeffaf denetime açıktır. Öyle yalanlar var ki sıralasak Sayın Gergerlioğlu'nun yalanları arka arkaya Pensilvanya'ya kadar buradan yol olur." diye konuştu.