ADD yeni başkanını seçti

Eski CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt, en yüksek oyu alarak Atatürkçü Düşünce Derneği'nin yeni genel başkanı oldu.

ADD yeni başkanını seçti

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 16. Olağan Genel Kurul seçimi tamamlandı. 27 kişilik yönetim çarşaf listeyle seçildi.

5 genel başkan adayı arasından eski CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt, en yüksek oyu aldı. Bozkurt listesinden, kendisiyle birlikte 14 kişi girdi ve salt çoğunluğu aldı. Bir liste dışarıda kaldı. Diğer 3 aday ise 13 kişilik kısmı paylaştı. Görev dağılımı, ilk GYK toplantısında yapılacak.

Diğer başkan adayları Tolga Kale, Türker Ertürk, Ayhan Yalçınkaya ve Onur Akyüz’dü.

BOZKURT: MUAMMER AKSOY'UN ÖRGÜTÜNÜ AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Bozkurt, seçim öncesi yaptığı açıklamada, “Bugün Atatürkçü devrimcilerin en önemli görevi, Muammer Aksoy’un örgütünü ayağa kaldırarak Cumhuriyetin kurucu ayarlarına dönme hedefini halkımızın önüne koymaktır” demişti.

Bozkurt şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ülkemiz, içeriden de yoğun saldırı altında. Ulusal birliğimizi tarumar eden bu ağır saldırılara karşı halkımızı birleştirebilecek tek güç, Atatürk’ün emaneti ve düşünceleri. ADD, tek başına kalsa da dimdik karşı durabilecek en önemli demokratik kitle örgütü. Kemalizmin gerçek anlam ve değerini, geçmişin övüncü olmasının ötesinde geleceğin pusulası olduğunu bilen, günümüze ilişkin çözümler üreten, halka umut aşılayan bir ADD, sadece üyelerimizin değil, bütün yurtsever halkımızın özlemi. Bugün Atatürkçü devrimcilerin en önemli görevi, Muammer Aksoy’un örgütünü ayağa kaldırarak Cumhuriyetin kurucu ayarlarına dönme hedefini halkımızın önüne koymaktır. Hiçbir siyasi yapının arka bahçesi asla olmayız ancak siyasete yön verir, yol gösteririz. Buldukları her kıbleye seccade serenlerle de neo-liberal rüzgârlarla savrulanlarla da saray kapılarında icazet arayanlarla da yürüyecek yolumuz yok. Yeniden güçlü bir ADD, örgütlerimizi yurdumuzun her yerinde Kemalizmin Kutupyıldızı yapmak için birlikte yürümeye kararlıyız.”