Adil Öksüz o istihbarat örgütünün elinde!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, FETÖ'nün kritik ismi Adil Öksüz'ün Almanya'da istihbarat örgütü BND'nin güvenli evlerinde tutulduğunun söylendiğini iddia etti.

Adil Öksüz o istihbarat örgütünün elinde!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz” açıklaması gündemi bir anda değiştirdi. FETÖ’nün “TSK imamı” olan ve 15 Temmuz darbe girişiminin 1 numarası olan Öksüz’ün yeri merak konusu oldu. Daha önce Öksüz’ün Almanya’da olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında şöyle yazdı:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hafta sonu bombayı patlattı. Kanal 7 televizyonunda Mehmet Acet’in sunduğu ‘Başkent Kulisi’ programında “Adil Öksüz’ün yerini biliyoruz” dedi.

1- Adil Öksüz’ün yaşadığı netleşti.

2- Türkiye’nin Adil Öksüz’ün yerini tespit ettiği ortaya çıktı.

Burada kritik bir nokta var. Adil Öksüz bulunduğu ülkede FETÖ evlerinde mi, yoksa o ülkenin istihbarat servisinin kontrolündeki güvenli bir evde mi saklanıyor? Ha FETÖ evi, ha Alman istihbaratının ya da CIA’in evi, ne fark eder diyebilirsiniz ama yine de bu sorunun peşine düştüm.

Oklar Almanya’yı gösteriyor. Adil Öksüz’ün kozmik bir isim olması nedeniyle Alman Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BND) güvenli evlerinde tutulduğu söyleniyor.

Adil Öksüz, 15 Temmuz darbe girişimiyle Fetullah Gülen arasındaki en kritik halkayı oluşturuyor. FETÖ’nün TSK imamı olarak, darbecilerle FETÖ arasındaki kuryeydi. 12 Temmuz günü darbe planlarını Pensilvanya’ya götüren Adil Öksüz, Türkiye’ye döndükten sonra ayağının tozuyla geçtiği Akıncı Üssü’nde 15 Temmuz gecesi darbeyi yönetmişti. Darbe sabahı Akıncı Üssü’de yakalandıktan sonra serbest bırakılan Adil Öksüz’ün uluslararası istihbarat servislerinin desteğiyle Türkiye’den kaçırıldığı düşünülüyor.

FETÖ’cüler Türkiye’de CIA’in güdümünde operasyonlar yaptılar.  Şimdi de kaçtıkları ülkelerin istihbarat servislerinde Türkiye’ye karşı çalışmak üzere eleman yazıldılar.