Adnan Bali’den iddialara açıklama! Albayrak’ın yerine mi gelecek?

featured

Berat Albayrak’ın istifasının ardından Adnan Bali’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirileceği iddia edildi. Bali, iddiaları yalanladı.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Berat Albayrak’ın yerine İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin getirilebileceğini yazdı. 

İş Bankasının Genel Müdürü Adnan Bali Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirileceği yönündeki iddiaları Bloomberg HT’de yalanladı.

Adnan Bali, Linkedin hesabında, adına açılan sosyal medya hesaplarındaki açıklamaların doğru olmadığını ve Linkedin haricinde başka sosyal medya hesabının bulunmadığını belirtti. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından sürpriz bir şekilde istifa ettiğine dair bir mesaj paylaşılmıştı. Hasıptan yapılan paylaşımda “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım” ifadelerine yer verilmişti.

ADNAN BALİ KİMDİR?

1962 yılında İslahiye’de doğan Adnan Bali, 1986 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Aynı yıl İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Sayın Bali, 1994 yılında Müdür Yardımcısı olarak Fon Yönetimi Müdürlüğü’ne atanmıştır.

Aynı Müdürlükte 1997 yılında Birim Müdürlüğüne, 1998 yılında Bölüm Müdürlüğüne yükseltilen Sayın Bali, 2002 yılında Şişli Şubesi Müdürü, 2004 yılında ise Galata Şubesi Müdürü olarak atanmıştır.

30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına yükseltilen Adnan Bali, 1 Nisan 2011 tarihinde İş Bankası’nın 16. Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Adnan Bali’den iddialara açıklama! Albayrak’ın yerine mi gelecek?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!