Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde seçim sonucu belli oldu

featured

Afyonkarahisar’a bağlı Güney beldesinde 7 yıl sonra gerçekleştirilen seçimleri, bin 24 oy alan Erol Karabacak kazandı.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde nüfusunun 5 binin altına düşmesinin ardından belde statüsünden çıkarılan Güney, yeniden belde statüsüne kavuştu. 7 yıl aradan sonra ilk kez seçimlerin yapıldığı beldede, hem heyecan hem de gerginlikle beklenen seçimin sonuçları belli oldu.

Haftalardır hükümet yetkililerinin, bakanların çıkarma yaptığı ilçede son olarak dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu büyük bir konvoyla gelerek miting yapmıştı.

Bugün seçimde gerginlik çıkmış AKP ve BBP’liler tartışmıştı. Çıkan kavgaya ilişkin Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Çoker “Gelecek Partisi ile AK Parti’li arkadaşlar ya da o camiaların gönül verenleri arasında bir arbede olmuş. Çok büyütülecek bir hadise yok. Büyük Birlik Partisi’nin olayla uzaktan yakından alakası yok” dedi.

1830 seçmenin olduğu Güney beldesinde bugün sıcak saatler yaşandı. Oy kullanmanın tamamlanması ile gözler sandıklara çevrildi.

Güney Beldesi seçimlerine Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Saadet Partisi, Gelecek Partisi, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi ve Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayları yarıştı.

Seçim sonuçlarında gelen ilk bilgilere göre AKP’nin adayı Erol Karabacak 1024 oy alarak seçimin galibi oldu. Büyük Birlik Partisi’nin adayı Süleyman Çağlar ise 504 oy aldı. CHP’nin adayı 102 oy, Gelecek Partisi’nin adayı ise 15 oy aldı. TKP adayı yapılan seçimde sadece tek 1 oy alabildi.

BBP’NİN ADAYI İKİNCİ SIRADA BİTİRDİ

Oylama işleminin ardından yapılan oy sayımı sonrası resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 24 oy alan AK Parti’nin adayı Erol Karabacak oldu.

Oylamada 504 oy alan BBP’nin adayı Süleyman Çağlar ise seçimi ikinci sırada tamamladı.

Afyonkarahisar’ın Güney beldesinde seçim sonucu belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 sene önce

  Bu kadar rezillikten sonra hala daha bu oyu alabiliyorsa bu sahtekar din tüccari akp o zaman bu memleket bitmis demektir ve en ufak bir sekilde acimaya gerek yok. Beter olsunlar.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Daha çok çilemiz var çekeceğiz anlaşılan.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Ne bu kdr ifşaat, ne bu kdr açlık, sefalet ne bu kdr adeletsizlik, ne bu kdr tarımın, üretimin yok edilmesi, hiçbirşey hiçbir şekilde olumsuz etki yaratmıyor, daha ne gerekli anlamıyorum, adam çıktık parası olmayana para verin, içki içene rakı sofrası kurun dedi iş bitti demek ki hala kömür makarna oy getiriyor

  Cevapla
 4. Taş yağacak.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Ben buraya anadolu irfaniyla ilgili yorum yaptigimda yayinlamiyordunuz. Iste bu sonuclar anadolu irfaninin yansimasidir.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Tkp adayının ailesi???

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Küçük burjuva züppeleri makarna falan demeye başlamış yine. Kendileri İtalyan restoranında lazanya yerken Avrupa kültürüne hayranlıklarını salyalarını akıtarak dile getirirler, ama halkı makarnacı diye küçük görürler. Esas küçük, basit birileri varsa sizlersiniz küçük burjuva züppeleri! Millete rağmen, halka rağmen solcu, devrimci, Atatürkçü olduğunu düşünen Don Quijote’lar…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!