Ağabeyinin çalışanını döverek öldürdü: Bayılınca parka bıraktım

Bursa'da Erdal Akkuş, çalıştığı çay ocağının sahibinin kardeşi Fatih Ü. tarafından maaşını isterken çıkan tartışmada dövülerek öldürüldü. Gözaltındaki Fatih Ü, 'Bayılınca götürüp parka bıraktım' dedi.

Ağabeyinin çalışanını döverek öldürdü: Bayılınca parka bıraktım

Bursa'da yaşayan 35 yaşındaki Erdal Akkuş, çalıştığı çay ocağının sahibinin kardeşi Fatih Ü. tarafından dövülerek öldürüldü.

​Olay, dün saat 18.00 sıralarında, merkez Yıldırım ilçesi Çınarönü mahallesinde meydana geldi. Parkta birinin kanlar içinde hareketsiz yattığını görenler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbarla gelen sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan ağır yaralının, polisin kontrolünde, 3 çocuk babası Erdal Akkuş olduğu belirlendi. Akkuş, ambulansla Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Akkuş, doktorların tüm çabasına rağmen vefat etti. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Erdal Akkuş'un, Çınarönü Mahallesi Muhtarı Yusuf Ü'ye ait çay ocağında çalıştığı bilgisine ulaştı. Polis, olay günü, alacaklı olan Akkuş'un, çay ocağına gittiğini ve maaşını Yusuf Ü'nün kardeşi Fatih Ü'den istediğini saptadı. Polis, Fatih Ü'yü gözaltına aldı. 

Erdal Akkuş hastanede vefat etti.

'PARKA BIRAKTIM, ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYORDUM'

Emniyetteki ifadesinde Fatih Ü, Erdal Akkuş'u darbettiğini ve bayılınca da parka bıraktığını itiraf etti. Fatih Ü, ilk ifadesinde, "Ağabeyime ait çay ocağında çalışıyordu. Aramızda uzun zamandır laf dalaşı oluyordu. Ağabeyim yokken bazen ben bakarım. Çay ocağından maaşını almamıştı. Benden maaşını istedi. Alacağını istedi ve bunun üzerine aramızda yeniden tartışma çıktı. Bir anda ikimiz de birbirimize küfretmeye başladık sonra yumruklaştık. Ben kendimi kaybetmişim kavga sırasında. Baktım, baygınlık geçiriyor. Ben de aldım, götürüp, parka bıraktım. Öldüğünü bilmiyordum. Öldürmek istememiştim" dedi.

Fatih Ü, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘olası kastla adam öldürmek’ suçundan tutuklandı. 

Erdal Akkuş'un cenazesinin defnedilmek üzere memleketi Ankara'ya götürüldüğü öğrenildi.