Ağaoğlu’nun Sosa ve Novak’ kararı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, sözleşmeleri bitecek futbolcuları Jose Sosa ile Filip Novak'la yeni kontrat imzalayacaklarını söyledi.

Ağaoğlu’nun Sosa ve Novak’ kararı

Ahmet Ağaoğlu, eşi Beyza Ağaoğlu’nun Beşiktaş Deniz Müzesi’nde açtığı resim sergisini ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bordo-mavili takımın kaptanı Sosa ve Novak’ın sözleşmelerinin sezon sonu sona ereceğinin hatırlatılması üzerine Ağaoğlu, şöyle konuştu:

“Oyuncularla görüştük. Sosa ve Novak’la sözleşme yenileyerek yolumuza devam edeceğiz. Sosa, hemen hemen sezon başından beri eleme maçları da dahil olmak üzere inanılmaz performans ortaya koydu. Kaptan gibi kaptan. Boşuna ‘Maestro’ dememişler adama. Geldiğimiz noktada çok büyük emeği var. Ayrıca bir kaptan olarak, sıkıntı yaşadığımız dönemde çok aktif rol oynadı, takımın toparlanmasına yardımcı oldu. Yerli oyuncular tarafında da Uğurcan Çakır çok aktif rol aldı. Birkaç oyuncunun liderliğinde takımın bu havasının bozulmaması için çok çaba sarfediyorlar. Hocamız, ‘Bazı oyunculara çok yüklendik, haklarını helal etsin.’ diyor ama ben başta hocamız olmak üzere, bütün takıma ortaya koydukları performanstan dolayı, çabadan dolayı teşekkür ediyorum, haklarını helal etsinler, diyorum.”

Ahmet Ağaoğlu, takımın sezona çok yoğun maç trafiğiyle başladığını hatırlatarak, “Sakatlıklarla birlikte bocalama dönemi oldu ama takımımız çok güçlü. Özellikle karakter olarak çok güçlüyüz. Yeni transferlerimiz de öyle. Takıma çok kısa sürede adapte oldular. Geçenlerde çok güzel bir yorum okudum, bizim takımımızda formsuz oyuncu olabilir ama takım için savaşmayan bir oyuncu bile yok.” ifadelerini kullandı.

‘MAAŞLARI GÜNÜ GÜNÜNE ÖDÜYORUZ’

Ahmet Ağaoğlu, kulübün mali durumunda yaptıkları olumlu değişikliklerin göz ardı edilmemesi gerektiğini aktararak, şu değerlendirmede bulundu:

“Dikkatlerden kaçmaması gereken şey, mali disiplin. 1 milyar 200 milyon liranın üzerine çıkan borcu son 3-4 ay içinde 840 milyon liralara çektik. Oyuncuların, idari kadronun maaşlarını günü gününe ödeyen bir kulüp haline geldik. Yönetim olarak da asli görevimiz buydu. Bunu başaramasaydık diğer tarafta kopuklukların olmasının önüne geçemezdiniz. Bu noktaya kadar iyi geldik. İnşallah bundan sonra da gerisini getiririz.”