AHBAP’tan mülteci çocuklara yardıma tepki gösterenlere yanıt

İdlib saldırısından sonra Türkiye'nin göçmenlere kapıları açtığını duyurmasının ardından, kapılarda bekleyen yüzlerce sığınmacıya AHBAP ile birlikte yardım malzemeleri ulaştırmak isteyen Haluk Levent'e sosyal medyadan tepkiler geldi. Haluk Levent ve AHBAP bunun üzerine açıklama yapmak zorunda kaldı. 

AHBAP’tan mülteci çocuklara yardıma tepki gösterenlere yanıt

Haluk Levent, twitter’dan “Edirne! Keşan! Çanakkale! İzmir Dikili! Tüm Ahbap’lar sınıra!!! Çocuklar var! Oralarda sıkışanlar var! Çocuk bezi, çocuk maması, bolca su! Haydi canlarım!” mesajını iletti.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GELDİ

AHBAP’ın yardımına sosyal medyada eleştiriler gelince, AHBAP’tan ve Haluk Levent’ten bir açıklama geldi. Haluk Levet, takipte olduğu bütün AHBAP hesaplarından çıkacağını belirten bir kullanıcıya, “Sadece gözümüzün önünde sınırda üşüyen çocuklara su verdik diye…” yanıtını verdi. Levent’in yanıtı üzerine sosyal medya kullanıcısı söz konusu paylaşımını sildi.

Söz konusu yardım için bir açıklama yapma zorunda bırakılan Haluk Levent, yaptığı açıklamada, “Çok tepki aldık ama olsun. Oradaki çocukları düşünmek zorundaydık” diye belirtti.

AÇIKLAMA YAPTILAR

Sığınmacılara yardım götürdüğü için sosyal medyada birtakım eleştirilere maruz kalan AHBAP, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Ahbap Platformu olarak, sevgiyi ve gerçeği rehber edinerek yaptığımız her organizasyonda, hiçbir sınıf, etnik köken, tür, dil veya ırk gözetmeksizin insanı, hayvanı ve doğayı esas alarak tüm ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışıyoruz” denirken, “Ahbap, ihtiyacı olan birileri varsa asla eli kolu bağlı duramaz, hele de söz konusu çocuklar ve çocuklarını korumak isteyen anneler olunca…” diye belirtildi.

AHBAP’ın açıklaması şu şekilde: