Ahmet Davutoğlu partisini ne zaman açıklayacak?

Ahmet Davutoğlu'nun partisini aralık ayının ilk haftasında açıklayacağı iddia edildi

Ahmet Davutoğlu partisini ne zaman açıklayacak?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden  eylül ayında istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partileşme çalışmalarında son dönemece girildi.

Kulis bilgilerine göre, Davutoğlu ve ekibinin 2-3 Aralık’ta kampa girmeleri ve bu kampa kurucular kurulunun katılması bekleniyor. Partinin isim ve amblem dahil olmak üzere son şekline söz konusu çalışma kampında karar verilecek ve bu toplantıdan birkaç gün sonra Ankara’da partinin kuruluşu kamuoyuna bir basın açıklaması eşliğinde tanıtılacak.

Kurucular kurulunda, birkaç ay önce AKP’den istifa eden eski Diyarbakır milletvekili Cuma İçten’in yanı sıra Kürt seçmenin aşina olduğu temsilciler de yer alacak.

AKP’den yakın zamanda istifa eden İstanbul milletvekili ve hukukçu Mustafa Yeneroğlu’nun şu anda partiye katılıp katılmayacağı kesinlik kazanmadı. Ancak, kendisinin Davutoğlu ile Ali Babacan’ın parti girişimlerinin birleşmesi yönünde bir tutum benimsediği ileri sürülüyor.
euronews Türkçe’de yer alan habere göre Davutoğlu’nun ekibinden isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, “Kurucular kurulunun listesi 100 civarında olacak; bu kişilerin 30-40 kadarı ise ana kademe denen Davutoğlu’nun A takımından seçilecek” dedi.