Ahmet Hakan’dan Bülent Arınç’a tepki: Damat işin içinden sıyrılırken…

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında 'Evime temizliğe gelen ihraç edilmiş daire başkanı kadını görünce yerin dibine geçiyorum' diyen Bülent Arınç’a tepki gösterdi. Hakan, ‘Damadından söz etmediğin müddetçe ne desen kurtarmaz Bülent Arınç’ dedi.

Ahmet Hakan’dan Bülent Arınç’a tepki: Damat işin içinden sıyrılırken…

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın KHK ihraçlarıyla ilgili sözlerini eleştirdi. “Bir benzinliğe gittiğim zaman bir Danıştay üyesinin pompa tuttuğunu gördüğüm zaman acı duyuyorum” diyen Arınç’a tepki gösteren Hakan’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Bülent Arınç demiş ki:

“Evime temizliğe gelen ihraç edilmiş daire başkanı kadını görünce yerin dibine geçiyorum”.

Damadından söz etmediğin müddetçe ne desen kurtarmaz Bülent Arınç

Yetmez Bülent Arınç!

“Üstelik FETÖ’ye bayağı yakın olan damadım FETÖ işinden kılçıksız sıyrılmışken” cümlesini de sonuna ekleyeceksiniz.

Bülent Arınç demiş ki:

“Benzinlikte pompa tutan Danıştay üyesini görünce perişan oluyorum”.

Yetmez Bülent Arınç!

“Hele aklıma FETÖ’yle iltisakını herkesin bildiği damadımın kapı gibi beraat aldığı aklıma gelince” cümlesini de sonuna ekleyeceksiniz.

Bülent Arınç demiş ki:

“Dün terörist dediğiniz adama bugün şehit oldu diye niye sahip çıkıyorsunuz?”.

Yetmez Bülent Arınç!

“Benim damat işin içinden sıyrılırken… Başkasının çocuğu şehit olunca… Kahroluyorum, perişan oluyorum” cümlesini de sonuna ekleyeceksiniz.

Ancak bu eklemeleri yaparsanız…

“Hah şimdi oldu” deriz Bülent Arınç.

Aksi halde kurtarmaz.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Bülent Arınç, KHK ihraçlarını bir “facia” olarak değerlendirerek, “Evime temizlik yapmaya gelen, daire başkanlığından ihraç edilmiş bir kadını gördükçe, eşi polis, ihraç edilmiş bir başka kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum. Ve onlara birkaç kuruş daha fazla vereyim de bir katkım olsun diyorum. Kırıkkale’den yumurta getirip de kapı kapı satmaya çalışan bir genel müdür yardımcısı görünce felaket görüyorum. Bir benzinliğe gittiğim zaman bir Danıştay üyesinin pompa tuttuğunu gördüğüm zaman acı duyuyorum” demişti.

Arınç: KHK bir faciadır… Özür diliyorum