Ahmet Hakan'dan Hürriyet'teki fişleme listesine savunma

Hürriyet'in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, emekli amirallerin açıklamasının ardından Hürriyet’te yayınlanan, "Bildiriyi imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı" başlıklı haberle ilgili konuştu. Hakan, tarafsız yayıncılık yaptıklarını iddia etti.

Ahmet Hakan'dan Hürriyet'teki fişleme listesine savunma
Ahmet Hakan'dan Hürriyet'teki fişleme listesine savunma

Hürriyet'in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesinin 104 emekli amiralin üzerinden yakınlarının fişlendiği ve kamuoyunda çok sert tepkilere neden olan haberleri hakkında açıklama yaptı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre; Hürriyet'in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, CNN Türk'te kendi sunduğu Tarafsız Bölge programında Kılıçdaroğlu'nun Hürriyet'in haberine gösterdiği tepkiye değinerek şöyle konuştu:

"Bizim gazetemizi grup toplantısında mahkum ediyor. Olan da şu yani; İnternet sitesinde çok kısa bir süre kalmış ve çıkartılmış. Bu da böyle biliniyor yani, bu da haber yapılmış. Böyle bir haber karşısında Kılıçdaroğlu'nun mal bulmuş mağribi gibi üstüne atılması hiç yakışık alacak bir şey mi yani? Bu da ayrı bir problem.

Biz hakkaniyetli bir habercilik yapıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu'na da yer veriyoruz, Meral Akşener'e de yer veriyoruz. İnsanlarla ilgili yargı kararı olmaksızın hüküm vermemeye çalışıyoruz. Kılı kırk yarıyoruz. Olabilir yani. İnternette bir haber çıkmış yanlış olmuş. Bunu fırsat bilip üzerine gitmenin yanlış olduğunu söylüyorum"


KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesinin haberine ilişkin ”İnsan o gazetenin geçmişine üzülüyor insan. Halkın gazetesiydi. Gerçekten medyanın amiral gemisiydi. Şimdi kuyrukta sandal bile olamadı. Gündem yaratıyor sözde. O da CNN Türk de bu ikisi ne yaparsa yapsın bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.