Ahmet Hakan’dan Hürriyet’teki fişleme listesine savunma

featured

Hürriyet’in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, emekli amirallerin açıklamasının ardından Hürriyet’te yayınlanan, “Bildiriyi imzalayan emekli amirallerden 4’ü CHP üyesi çıktı” başlıklı haberle ilgili konuştu. Hakan, tarafsız yayıncılık yaptıklarını iddia etti.

Hürriyet’in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesinin 104 emekli amiralin üzerinden yakınlarının fişlendiği ve kamuoyunda çok sert tepkilere neden olan haberleri hakkında açıklama yaptı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre; Hürriyet’in Genel Yönetmeni Ahmet Hakan, CNN Türk’te kendi sunduğu Tarafsız Bölge programında Kılıçdaroğlu’nun Hürriyet’in haberine gösterdiği tepkiye değinerek şöyle konuştu:

“Bizim gazetemizi grup toplantısında mahkum ediyor. Olan da şu yani; İnternet sitesinde çok kısa bir süre kalmış ve çıkartılmış. Bu da böyle biliniyor yani, bu da haber yapılmış. Böyle bir haber karşısında Kılıçdaroğlu’nun mal bulmuş mağribi gibi üstüne atılması hiç yakışık alacak bir şey mi yani? Bu da ayrı bir problem.

Biz hakkaniyetli bir habercilik yapıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’na da yer veriyoruz, Meral Akşener’e de yer veriyoruz. İnsanlarla ilgili yargı kararı olmaksızın hüküm vermemeye çalışıyoruz. Kılı kırk yarıyoruz. Olabilir yani. İnternette bir haber çıkmış yanlış olmuş. Bunu fırsat bilip üzerine gitmenin yanlış olduğunu söylüyorum”


KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesinin haberine ilişkin ”İnsan o gazetenin geçmişine üzülüyor insan. Halkın gazetesiydi. Gerçekten medyanın amiral gemisiydi. Şimdi kuyrukta sandal bile olamadı. Gündem yaratıyor sözde. O da CNN Türk de bu ikisi ne yaparsa yapsın bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Hakan’dan Hürriyet’teki fişleme listesine savunma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 sene önce

  Bu seferki darbeyi nereden öğrendi acaba RTE, Eniştesinden mi?

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Son zamanlarda halkın bilinç altına oynandığını kanaatindeyim. Bazı gazetecilerin kamera kaydı olan yerlerde saldırıya uğramaları bana biraz inandırıcılıkları artırmaya yönelik olduğunu düşünmeme neden oluyor.Buna en son bir kamuoyu araştırma sahibi de eklendi. Sonuçta saldırıya uğrayan bu gazeteciler bilincimizde demokrasi havarisi algısı olarak yerleşti.Bu yüzden tutarsız söylemlerde bilinç altımız devreye girerek, bu gazetecilere toz konduramadığını fark ettim.Bu durum da gerçekleri olduğundan farklı görmemize neden oluyor.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Ayni Ahmet Hakan acaba sarayda oturup birkac yerden aylik alanlarida tarafsiz gazetecilik kapsaminda ifsa edebilir mi?Sanmiyorum o kadar tarafsiz degildir.Gecmisi KANAL 7 olanin böyle bir tarafsizliginin olabilecegi ancak onun iman ölcüsüne baglidir.2Deniz Feneri paralari” Kanal7’ye akarken Ahmet Hakan tarafsizmiydi?

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Hürriyet ne zaman halkın gazetesi oldu, pardon? Bu arada amiral akp’li çıksaydı, haber değeri olmayacak mıydı? Sarıklı amiral nasıl haber değeri taşıyorsa, chp’li amiral de haberleştirilir. Cnn çok tarafsız olduğundan haberleştirmedi bunu zaten.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Hocam şey ne oldu, tarihi eserlere duyarlılık!
  Kemal Bey kaç yaşında kimbilir …

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Ha aklıma geldi. Birde dabbe filmi var. Sıklıyorum ben öyle filmlerden. Analatmıyorum galiba. Ben o filmi yaşamadım. Bizatihi tecrübe ettim.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  tuncelılı kemal nemalanma hesabında ucuz kahramanlık. bunlar da mahsus yapıyor zaten kemal neymıs be dıyelım. chpnın basından gıtmesın dıyelım

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Öyle bir dönemden geçiyoruz ki kendimizi ifade edecek ve kendimizi savunacak kavramlar bırakmadılar. Milliyetçiyiz diyemiyoruz, milliyetçilikle ilgisi olmayan bir parti sahiplenmiş; Cumhuriyetçiyiz diyemiyoruz Cumhuriyetçilikle ilgisi olmayan bir parti sahiplenmiş; Vatan diyemiyoruz, yayınlarıyla uyuşmayan bir parti sahiplenmiş; Laikiz diyemiyoruz karşı duran ve karşı kanunlar getiren bir parti var karşımızda. Kala kala elimizde sadece “Türk Milleti” diyoruz bu kavrama sahiplenmiyorlar çünkü bu kavrama açıktan cephe almış vaziyetteler. En son yukarıdaki gazeteci de bir kaç gün önceki yazısında “Yüce Türk Milleti” ile başlayan ifadelerden işkillendiğinden bahsetti. Lakin oynanan oyunu görüyorum ve inadına “Türk Milleti” diyorum. Yorum yapanlara da tavsiyem “Türk Milleti” ifadesini kullansınlar, kullanmayan politkacılarının söylemlerini de (aziz millet ya da sadece millet) gözden kaçırmasınlar.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!