Ahmet Hakan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘Avni Mutlu’ sorusu: Listeye bakmadın mı?

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da yer aldığı bir grupla yaptığı özel görüşme Ahmet Hakan'ın da gündemindeydi. Hakan, 'Katılacağı toplantının katılımcı listesine şöyle bir bakması gerekmez mi? Benim FETÖ’den ceza almış böyle bir isimle aynı toplantıda buluşmam uygun olmaz' demesi gerekmez mi?' diye sordu.

Ahmet Hakan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘Avni Mutlu’ sorusu: Listeye bakmadın mı?

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, aralarında FETÖ’den ceza alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da bulunduğu bir grupla özel bir toplantı yaptığı ortaya çıkmıştı.

O garip buluşmada neler konuşuldu? Kılıçdaroğlu böyle anlattı…

CHP liderinin görüşmede “muhafazakar” dediği ekibe “Neden birlikte olmuyoruz, neden birlikte hareket etmiyoruz?” diye sorduğu öğrenilmişti. Kılıçdaroğlu, görüşmeye ilişkin “Aynı şeyleri düşündüğümüzü gördük” ifadesini kullandı.

Bu görüşmeyi köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Platformu’ diye bir platform varmış.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu platformun konuğu olmuş.

FETÖ’den yargılanıp ceza alan eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da bu platformun üyesi olarak toplantıya katılanlar arasında yer almış.

Ben sade, kendi halinde bir gazeteciyim.

Temsil ettiğim bir kitle yok.

Kendimi serbest hissetmemin önünde pek bir engel de yok.

Fakat buna rağmen ben bile gittiğim toplantılara, o toplantıların katılımcı listesine şöyle bir bakarım. Dikkatli olmaya çalışırım.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu tür konulara benden bin kat daha özen göstermesi gerekmez mi? Katılacağı toplantının katılımcı listesine şöyle bir bakması gerekmez mi? “Benim FETÖ’den ceza almış böyle bir isimle aynı toplantıda buluşmam uygun olmaz” demesi gerekmez mi?

Bana gerekirmiş gibi geliyor.”

RAHMİ TURAN’A SERT TEPKİ

Ahmet Hakan, kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü Sözcü yazarı Rahmi Turan’a da yanıt verdi.

Hakan şöyle yazdı:

“Yaşını başını almış biri Rahmi Turan.

Benim henüz dünyaya gelmediğim 1957 senesinde gazeteciliğe başlamış. Bâbıâli’de her türlü makama gelmiş. Asparagas haberlere imza atmış. Tiraj başarıları kazanmış. Görmüş geçirmiş biri yani…

İnsan biraz durulur, biraz ağırbaşlılık kazanır, biraz bilgeleşir değil mi?

Ne gezer!

Tam tersine…

Yaşına başına hiç yakışmayacak şeyler yapıyor.

Mesela benim hakkımda “Başkasının sevgilisine göz koyduğu için fena halde dayak yedi” şeklinde bir iftirayı tasarlayabiliyor.

Sonra da tasarladığı bu iftirayı, “İleri gitme, sana işte böyle kara çalarım” diye gözümü korkutmak için bana mail olarak iletebiliyor.

Bu yaşta, bu deneyimde bir adamın…

Çamur atmaya meyyal böyle bir muhayyileye sahip olması karşısında çok ama çok şaşırdım.

Allah hepimizi kuru bir Rahmi Turan iftirasına maruz kalmaktan korusun.”