Ahmet Hakan’dan Mithat Sancar yorumu: Türkiyeli bir duruşu olduğu kesin

featured
service

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, HDP’nin yeni eş genel başkanı Mithat Sancar’ın ‘Türkiyeli bir duruşu olduğunu’ savundu.

Ahmet Hakan, geçen Pazar günü teröristler için saygı duruşunda bulunulan, PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atılan HDP kongresinde yapılan seçim sonucu eş genel başkan seçilen Mithat Sancar’la ilgili görüşünü köşesine taşıdı.

Hakan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Sağdan mı geliyor bilmiyorum ama soldan gelmediği kesin.

Yeni dönemde ne yapar bilmiyorum ama uzlaşmacı bir kişilik olduğu kesin.

HDP’ye egemen olabilir mi bilmiyorum ama Türkiyeli bir duruşu olduğu kesin.

Eşbaşkanlık değiştirir mi bilmiyorum ama üslubunun temiz olduğu kesin.

Becerebilir mi, başarabilir mi bilmiyorum ama bir şeyleri değiştirmek isteyeceği kesin.”

PKK’YI ÖVEN, ‘ERMENİ SOYKIRIMI’ DİYEN, ERGENEKON KUMPASLARINI SAVUNAN BİR ‘TÜRKİYELİ DURUŞ’

Mithat Sancar daha önce Birgün, Taraf, Milliyet ve Bashaber gazetelerinde köşe yazarlığı; başta İMC olmak üzere çeşitli televizyon kanallarında programlar yaptı. 7 Haziran 2015, 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılan genel Seçimlerde HDP’den Mardin Milletvekili (25. 26. ve 27. Dönem) olarak Parlamentoya girdi. Sancar, terör örgütü PKK’yı öven, sözde ‘Ermeni soykırımını’ ve Ergenekon kumpaslarını savunan açıklamalarıyla biliniyor.

Sancar, 2015 yılında CNN Türk ekranlarında katıldığı bir programda seçim öncesi PKK ve KCK’yı çatışmanın içine çekmek için bir çok kez provokasyon yapıldığını öne sürmüş “Operasyonlar yapıldı, provokasyonlar yapıldı. Bütün bunlara kaşı PKK sağduyulu ve serinkanlı davrandı” ifadelerini kullamıştı.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK’ları eleştiren Sancar, Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya yönelik yürüttüğü mücadeleyi “savaş” olarak ifade etmiş ve “İktidar Gladyo-Ergenekon zihniyetine teslim olmuştur” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Ahmet Hakan’dan Mithat Sancar yorumu: Türkiyeli bir duruşu olduğu kesin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  Buda terorist basina selam gonderdi kongrede.Hdp ‘nin görevi piyonluk turuva atı.tek amaçları var aturkun cumhuriyetini yıkmak bunu için solu teröre çekmek. Chp ye yaklaşarak chp yi terör destekçisi göstermek ve tabanını terör e çekmek ataturkten uzaklaştırmak..teroru savunacak demokrasiyi ağzından dusurmeyecen chp ye yaklaşmak içinde her türlü iblisligi yapacan

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Aymazlık içindeki iliştirilmiş gazetecilerin sorumsuz lafları yüzünden ve bu adam temizleme çabcunaları sonunda PKK/HDP yöneticileri kendilerini nimetten sanıyor , abuk subuk laflar ediyorlar.Asıl suçlu PKK/HDP örgütünün adamlarında değil bu iliştirlmiş gazetecilerde… Bu sözde prof. konuşmada APO ya selam yollamadı mı ? İliştirilmiş gazeteci bu selamı duymadı mı ? Bu iliştirilmiş gazeteci neyi içiyorsa ben de aynısından istiyorum….

  Cevapla
 3. Turkiyeli ne demek ya Hu! Ilber Ortayli Türkiyeli diye bir şey olmaz, Türk Türk’tür.Olmadi bir selonun sazi alsin ahmeti ile duet yapsinlar.
  iyi biliyor o isleri o gunleri unuttuk sanmasinlar.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  NATO müttefiklerimizin niyeti Türkiye’yi bölmek olsa idi, yardımı pekaka’ya değil fakat «Bence bemece, motorda da bepe-süper-V» diyen kürtleri temsil etmek maksadıyla kurulan partilere yaparlardı (böyle teşebbüsler hep akim kalmıştır). HDP öyle eyyamcı köşe-dönmeci kürtleri hiçbir sûrette temsîl etmemektedir. Aynı MHP gibi bir aydınlar-partisidir.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  ahmet hakan su bu. ben turkıyelı lafına gıcık oluyorum gocmenlerden olusan kokenı olmayan amerıka da bıle ben amerıkanım demıyor amerıkalı yım dıyor. alman almanyalıyım demıyor almanım dıyor fransada fransalı yok ben fransızım der. ıngılızterede ıngelterelıyım demez ben ıngılızım der. bu kadar basıt bunlar emperyalıst usaklarının canak tutma operasyonları bunlarda masaları. chp tıpışlarda dahıl

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!