Ahmet Yavuz: Afgan göçü Türk'ü silmek için

'Türkiye’ye gelen Afganlar, Taliban rejiminden kaçtığı için geliyor. Türkiye’ye gelen Afganların hepsi 2003 yılında ABD- Irak savaşında Amerika lehine çatışan askerlerdir. Sınırda devlet gücü yok! İçeri giren insanların ne olduğu belirsiz! Plan şu; Türkiye’nin sosyolojik yapısını değiştirmek istiyorlar! '

Ahmet Yavuz: Afgan göçü Türk'ü silmek için

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz son günlerde gündemde olan göçmen konusunu Veryansın TV'ye değerlendirdi.

Yavuz, göç planının arkasında Türkiye’yi Orta Doğu Ülkesi haline getirmek ve Türkiye'nin demokrafik, sosyolojik yapısının değiştirilmesi olduğunu belirtti.

Sınırdan ellerini kollarını sallayarak geçenlere de dikkat çeken Yavuz, şunları söyledi:

"Ben Hudut Komutanlığı yaptım, sınıra gelenlere kimlik dahi sormadan içeri almak, sınırı açık bırakmak alenen suçtur. İktidar suç işliyor! 
Türkiye’nin başı belada, güven ortamı kalmamış kimse kimseye güvenmiyor. AKP kendisi için bir varlık haline gelmiş, hâlbuki siyasi partiler, iktidarlar millet için bir varlıktır. AKP şuan sadece kendi kitlesini görüyor. Liyakat bitmiş, torpil, adam kayırma, kısaca nepotizm ülkenin her kurumunun, her biriminin, ast-üst hiç fark etmeden her köşesini zapt etmiş. İşlenmiş vaziyette. Bugün 1 Ağustos karamsarlığa kapılmaya gerek yok 100 yıl önce bugün Kütahya-Eskişehir’den Sakarya Nehri civarına çekilen Türk orduları vardı. Mecliste büyük bir buhran vardı. Ortam çok gergindi. Kemal Paşa ve arkadaşları 100 yıl önce bu tarihte bir ulusun kaderini değiştirdi. Umarım onların açtığı yolda ilerler, bize bıraktıkları mirası en iyi şekilde muhafaza ederiz."