Ahmet Yavuz: Nagehan Alçı yalan söylüyor, bizzat sordum!

'Asla Ergenekon-Balyoz eşleri soyunsun demedim' diyen Nagehan Alçı'ya, Ahmet Yavuz'dan yanıt geldi: Bizzat sordum, bana 'kızgınlıkla yazdım' dedi.

Ahmet Yavuz: Nagehan Alçı yalan söylüyor, bizzat sordum!

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Nagehan Alçı’nın peynir ekmek yer gibi yalan söylediğini yazdı. “Katil devlet” sözleriyle son günlerde tepki toplayan Alçı yalanlarına devam ediyor.

Alçı’nın son yazısında da yalan söylediği ispatlandı.

Alçı yazısında, Ergenekon ve Balyoz kumpasına uğraşmış askerlerin eşleriyle ilgili attığı bir tweeti atmadığını, bunu yazanları dava edeceğini yazdı.

Söz konusu tweet çok kısa bir zaman önceye kadar duruyordu ancak silindiği fark edildi. Silinmesi üzerine  Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, “Bir gün o takvime kendisi soyunur mu bilemem! Ama ben onun şimdi silip inkar ettiği o twitinde yazdıklarını unutmayacağım…” açıklaması yaptı.

Bu açıklamanın hemen altına Ahmet Yavuz, Nagehan Alçı’nın açık açık yalan söylediğini yazdı. Yavuz, “Yalan söylüyor. Bizzat ben kendisine sorduğumda, ‘bana soyun vb dediler, bende kızgınlıkla yazdım’ dedi. Şimdi utanmadan inkâr ediyor. Peynir ekmek yer gibi ulan söylüyor” paylaşımı yaptı.

Nagehan Alçı’nın, söz konusu tweet’te, “Bizim askerlerin eşleri ve sevgilileri de güneydoğu’daki gaziler için marif takvimine soyunsun!” ifadesi kullandığı ortaya çıkmıştı.

NAGEHAN ALÇI NE DEMİŞTİ?

Nagehan Alçı, Habertürk’teki son yazısında, “Kendimle ilgili yeni bir karar verdim. Bana atılan iftiralara bugüne kadar dava açmıyordum ama artık işler zıvanadan çıktı. Bir yalımızın olmadıklarını bildikleri halde olmayan yalı üzerinden ve olmayan 7 milyon dolarlık kredi üzerinden kara propaganda yapanlara da, aynı şekilde Ergenekon-Balyoz sanık eşleri soyunsun vs gibi asla söylemediğim, çok çirkin bir yalan üzerinden sosyal medyada bana iftira atanlara da, ABD’deki bir Hristiyan okulunun mezuniyet töreninde vecde gelip kusan bir kızın ben olduğumu yıllardır yaymaya çalışanlara da dava açacağım. Maalesef gerçekleri tekrar tekrar açıklamakla bu uydurma algı operasyonları bitmiyor. Koskoca siyasi parti grup başkanvekilleri bile trollerin yalanlarını yiyor. Kim olursa olsun herkesle ilgili hukuk yoluna başvuracağım. Bu konuda avukatıma çok net talimat verdim. Kim ne iftira atarsa dava açacağım ve bizzat takip edeceğim. Artık yeter!” ifadelerini kullanmıştı.

Editör Notu: Bu haberimizden sonra Nagehan Alçı’nın bize dava açmasından korkuyoruz(!)