Ahmet Zeki Üçok: Emre nasıl takımın başına gelir

Emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, CNN Türk ekranında Emre Belözoğlu ile ilgili kararı değerlendirerek Ali Koç'u sert sözlerle eleştirdi.

Ahmet Zeki Üçok: Emre nasıl takımın başına gelir

Emekli askeri hakim Ahmet Zeki Üçok, ”Senin başkanın Aziz Yıldırım bu ülkeye FETÖ ile mücadelenin nasıl yapılacağının örneklerini gösterdi. Şimdi niye bunu yıkıyorsun Ali Koç? Türkiye’nin FETÖ ile mücadeledeki en önde giden kulübü nasıl olur da başkanı hapisteyken himmet toplayan bir futbolcuyu getirir takımın başına kaptan yapar. Bunu bana Ali Koç izah etsin ben bir daha FETÖ ile ilgili bir kelime daha etmeyeceğim.” dedi.

Hürriyet gazetesi muhabiri Toygun Atilla, CNN TÜRK’te yayınlanan “Gündem Özel” programında, “Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu’nun FETÖ soruşturmasından bugün itibariyle kovuşturmaya yer yok kararı aldı” açıklamasında bulundu.

“Kararda enteresan şeyler var” diyen Toygun Atilla şunları söyledi:

“Savcı kovuşturmaya yer yok kararında 2013 yılına kadar dini sohbet ve ‘himmet’ dediğimiz para ilişkilerinde, örgüte verilen bağış olsa da, bundan sonraki eylemlerinde sempati ve iltisak boyutunda kaldığını gerekçe göstererek, örgüt üyeliğine dair bir delil elde edilemediği kanaatine varıldı ve bunun ardından kovuşturmaya yer yok kararı verildi.”

Bu sözlerin ardından programda bulunan bir diğer konuk Emekli Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok çok sert tepki gösterdi.

Üçok’un CNN Türk ekranında Emre Belözoğlu ile ilgili kararı değerlendirerek Ali Koç’u sert sözlerle eleştirdiği bölümler şöyle:

FORMA GİYMESİ 3 TEMMUZ SÜRECİNE İHANET

”Biliyorsunuz Fenerbahçe Spor Kulübü 3 Temmuz sürecini yaşamış, FETÖ’nün doğrudan saldırısına maruz kalmış bir spor kulübümüz. 3 Temmuz sürecini yaşamış görmüş o kulübün yöneticilerini, başkanını hapse atmış bir terör örgütünün toplantılarına katılmış bir futbolcunun forma giymesini bir ihanet olarak görüyorum. İsterse dünyanın en iyi futbolcusu olsun. İsterse 2013’ten sonra melek olsun. Ben 3 temmuzda direk operasyona maruz kalmış tek sivil toplum kuruluşunun, adı FETÖ ile anılmış bir insanı kaptan olarak çıkarmasını ben kabul edemiyorum. Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’de forma giymesini ben 3 Temmuz sürecine ihanet olarak görüyorum.”

BAŞKANI HAPİSTEYKEN HİMMET TOPLUYOR

”3 Temmuz 2011, Aziz Yıldırım hapiste, yöneticiler hapiste, Ali Koç her gün gidiyor, geliyor ziyaret ediyor, tüm Fenerbahçe’liler ayakta Emre Belözoğlu evinde toplantı yapıp himmet topluyor. Yani yuh olsun ya. Bunu da kabul ediyorsa bu yönetim, Fenerbahçe camiası.”