AKP'li vekilden Çeviköz'e: Kime hizmet ediyorsunuz?

Türkiye Büyük Millet Meclis'i (TBMM) Azerbaycan Dostluk Grubu Üyesi ve AKP Kars Milletvekili Yunus Kılıç, CHP'li Ünal Çeviköz'ün, "Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor" açıklamasına tepki gösterdi. Kılıç “Kime hizmet ediyorsunuz, amacınız nedir? “ifadelerini kullandı.

AKP'li vekilden Çeviköz'e: Kime hizmet ediyorsunuz?

CHP'li Ünal Çeviköz'ün, "Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor" açıklamasına tepkiler sürüyor.

Türkiye Büyük Millet Meclis'i (TBMM) Azerbaycan Dostluk Grubu Üyesi ve AKP Kars Milletvekili Yunus Kılıç da tepki gösteren isimler arasında.

“KİME HİZMET EDİYORSUNUZ, AMACINIZ NEDİR”

Kılıç “... Ünal Çeviköz'ün çıkıp da, 'cihatçıları götürüyorlar, Ermenistan'a karşı savaştıracaklar' söylemi kime yarar? Müslüman'a yarar mı, Türk'e yarar mı, Azerbaycan'a yarar mı, mağdura yarar mı? Peki kime yarar; Ermeni’ye yarar, belki Rus'a yarar, PKK'ya yarar, teröre yarar. Ünal Çeviköz'e bunu sormak lazım. Siz bunlardan hangisinin yanındasınız, kime hizmet ediyorsunuz, amacınız nedir? Hele ki devletin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kaymağını yemiş yıllarca işte bu monşerlerin bu sohbetleri yapıyor olmaları son derece üzücü ve utandırıcıdır. Birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu, Azerbaycan’la kardeşliğimizi pekiştirmek ve dünyaya göstermek istediğimiz bir dönemde bu söylemin çirkin, yersiz ve zamansız olduğunu ifade etmek lazım." İfadelerini kullandı.

TBMM AZERBAYCAN’A ZİYARET PLANLIYOR

Kılıç, TBMM Azerbaycan Dostluk Grubu olarak önümüzdeki günlerde Azerbaycan'a ziyaret planladıklarını da sözlerine ekleyerek, "En kısa zamanda Azerbaycan’a desteğimizi göstermek için gitmeyi planlıyoruz" dedi.

Kılıç, saldırısı ile ilgili, "Bu saldırının sadece Azerbaycan’a karşı bir eylem, saldırı olmadığını, bütün Türk dünyası ve Türkiye’ye karşı yapılmış bir saldırı olduğunu düşünen insanlardanım ben" diye konuştu.