Akaretler’de sanat dolu günler

Artweeks@Akaretler bugün itibarıyla sanatseverlere kapılarını açıyor. Akaretler'de 10 farklı galerinin katılımıyla gerçekleşen sergiler 8 Kasım'a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Akaretler’de sanat dolu günler

Artweeks @Akaretler‘in dördüncü edisyonu bugün başlıyor. 28 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında Akaretler’de yer alacak sergiler çok sayıda sanatçının işlerini sanatseverlerle buluşturacak. Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla hayata geçirilen proje kapsamında Akaretler Sıraevler’de No: 25-27 & 35 & 37-39 & 55‘te sanatseverler farklı medyumlarda çok sayıda eseri ücretsiz olarak görebilecek.

10 GALERİ KATILIYOR

Artweeks@Akaretler’in bu edisyonu Anna Laudel, The Empire Project, Ferda Art Platform, Gama, Martch Art Project, Merkür, Mine Sanat, Pi Artworks, Pilevneli ve x-ist olmak üzere 10 sanat galerisinin katılımıyla gerçekleşecek. Ayrıca Ara Güler Müzesi’nin özel bir seçkisi ile Ekrem Yalçındağ küratörlüğünde Volkan Demirel – Baha Toygar koleksiyonundan bir seçkinin sanatseverlerin karşısına çıkacağı projede, Şerife Bilgili Ercantürk’ün kişisel sergisi de görülebilecek.

Sanatçı ve galerilere sanatseverlerle bir araya gelme imkanı tanıyan proje, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak girişte ateş ölçümü, sınırlı kişi sayısı uygulaması gibi önlemler çerçevesinde gerçekleşecek.

MEKANLAR VE KATILIMCILAR 

No:25-27’de Mine Sanat Galerisi – Anna Laudel – Ferda Art Platform- Empire Art Project – Martch Art Project – Gama Galeri,

No: 35’te Ara Güler Müzesi – Serdar Bilgili,

No: 37-39’da Pi Artworks – Merkür Galeri – Pilevneli Galeri – X-ist – Ekrem Yalçındağ küratörlüğünde Volkan Demirel – Baha Toygar Koleksiyonu,

No: 55’te Şerife Bilgili Ercantürk ve İyilik İçin Sanat Derneği izleyiciyle buluşacak.