Akit hem evrimi kabul etti hem de Kabataş yalanını

Yıllardır her türlü kanıta rağmen Kabataş yalanından geri adım atmayan Akit, yalanın mimarlarından Elif Çakır'ın türbanını çıkarması sonrası itiraf gibi bir haber yayınladı.

Akit hem evrimi kabul etti hem de Kabataş yalanını
Akit hem evrimi kabul etti hem de Kabataş yalanını

VERYANSIN TV

Ahmet Davutoğlu'nun Karar gazetesinde köşe yazarlığı yapan Elif Çakır, türbanını çıkardı. Çakır, Gezi Parkı eylemleri sırasında türbanlı bir kadının taciz edildiği yalanına ortak olarak büyük bir kışkırtmaya imza atmıştı.

Tıpkı Elif Çakır gibi Kabataş yalanına ortak olan Akit gazetesi, Çakır'ın değişimi sonrası itiraf gibi bir habere imza attı.

Akit'in haberinde "Gezi Parkı kalkışması sırasında Kabataş yalanını ortaya atarak provokasyona girişen Karar yazarı Elif Çakır’ın haber sitesindeki yeni hali dikkat çekti. Çakır’ın başörtüsünü çıkardığı görüldü." denildi.

Oysa Kabataş iddiasını ilk Erdoğan dile getirmişti. Tayyip Erdoğan, 11 Haziran 2013 tarihinde, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “başörtülü kızlarımızı başörtülerinden tutmak suretiyle onları yerde sürükleyenler bunun hesabını nasıl verecekler? Bu olayda çok önemli bir yakınımın gelini, Başbakanlık ofisinin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz ettiler” demişti

Ertesi gün Star gazetesinde, Elif Çakır‘ın, Zehra Develioğlu ile gerçekleştirdiği röportaj yer aldı. 

Tayyip Erdoğan, gittiği her ilde “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar” diyerek yalanını sürdürdü. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı,”Saldırının takipçisi olacağız” açıklaması yaptı.

Akit gazetesi 23 Temmuz’da “Bizi öldürecekler anne başını aç” manşetiyle çıkarak benzer bir kışkırtmaya imza atmıştı.

Kabataş kışkırtmasına karışan diğer isimler: Aslı Aydıntaşbaş, Mehmet Metiner, Ahmet Taşgetiren, Mustafa Karaalioğlu, Eyüp Can, İsmet Berkan, Abdülkadir Selvi, Balçiçek İlter, Ali Karahasanoğlu, Mustafa Akyol...