Akit katliam sanıklarını böyle andı: Sivas’ın yiğit evlatları!

Akit gazetesi, Sivas Katliamı'nın 27. yılı dönümünde hazırladıkları haberde katliam davası sanıklarından 'Sivas'ın yiğit evlatları' diye bahsetti. Haberde, katliam sanıklarının suçsuz oldukları ve bir 'kumpas'la cezaevine atıldıkları savunuldu.

Akit katliam sanıklarını böyle andı: Sivas’ın yiğit evlatları!

Akit, Sivas Katliamı’nın yıl dönümündeki haberi gazetenin birinci sayfasında, “Provakatörler dışarda, mazlumlar hala içerde” başlığıyla verdi. Birinci sayfadaki haberde Sivas Katliamı Davası sanıkları için, “Suçsuz yere hapse atılan Sivas’ın yiğit evlatları” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye tarihinin gördüğü en karanlık günlerden biri olan Sivas Katliamı’nın yıl dönümünde gerici Akit gazetesi, katliam davasının sanıklarından “Sivas’ın yiğit evlatları” diye bahsetti, suçsuz olduklarını savundu.

Muhammed Uzun imzalı haberde, “Müslümanların üzerine yıkılan Sivas’taki Madımak provokasyonunun üzerinden tam 27 yıl geçti” ifadeleri kullandı.

Haber, şöyle devam etti:

“Kur’an’ın devri bitmiştir” diyerek İslam’a yönelik hakaret dolu sözler sarf eden Aziz Nesin’i protesto eden Sivas’ın yiğit evlatları ne yeniden yargılandı ne de otel yangınının gerçek failleri gün yüzüne çıkarıldı.