Akit TV'den Berat Albayrak'a sert sözler: Bu ne demek yahu!

Akit Tv'de, Serkan Aksarı'nın sunduğu Gün Başlıyor programında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak çok sert eleştirildi. Aksarı, döviz kurunun önemli olmadığını söyleyen Albayrak'a "Bu ne demek yahu" diyerek tepki gösterdi.

Akit TV'den Berat Albayrak'a sert sözler: Bu ne demek yahu!

İktidara yakınlığı ile bilinen televizyon kanalı Akit TV’de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı sert bir dille eleştirdi.

Gün Başlıyor programının sunucusu Serkan Aksarı Albayrak’ın döviz kuru ile ilgili yaptığı, “Benim için önemli değil. Ben oraya hiç bakmıyorum” açıklamasına sert tepki gösterdi.

'İĞNEDEN İPLİĞE HERŞEYİ DOLARLA ALIYORSUNUZ'

Aksarı bunun üzerine Albayrak’a oldukça sert göndermelerde bulundu:

"Bunun üzerine konuşmak lazım. Koskoca Bakan Albayrak’tan bahsediyorum. ‘Döviz kuru benim için önemli değil’ ne demek yahu. Siz ticareti nasıl yapacaksınız. İğneden ipliğe her şeyi dolarla alıyorsunuz. Sayın Bakan bu açıklamayı yaparken, giydiği ceket, kullandığı kalem bile dolarla geliyor bu ülkeye. Kur fazla olunca bu üreticiler ne yapacak, nasıl nefes alacak. Sayın Bakanın bu açıklaması kabul edilebilir bir durum değil. Yer yer biz Temel Karamollaoğlu’nu eleştiriyoruz… Ama bu konuda haklı kardeşim adam. Bir ülkenin Maliye ve Hazine Bakanı döviz kuru benim için önemli değil diye açıklama yapabilir mi bilmiyorum."