Akit yazarı Dilipak, çocuk evliliklerini savundu

Çocuk evliliklerine değinen Dilipak, 'erken evlilik konusunda devletin müdahaleci tavrı kabul edilemez. Bu konudaki sınır, kişinin inancıdır' dedi.

Akit yazarı Dilipak, çocuk evliliklerini savundu

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Evlilik yaşı” başlıklı yazısından çocuk evliliklerini savundu.

Eşcinsellerin birlikte yaşamasına çağdaşlık denilerek, hoşgörüyle yaklaşıldığını iddia eden Dilipak, çocuk evliliklerine de devletin müdahale edemeyeceğini söyledi.

‘DEVLETİN MÜDAHALECİ TAVRI KABUL EDİLEMEZ’

“Geçen gün yine erken evlilik, çocuk gelinler konusu gündem oldu”  diyen Dilipak, “Gay ve lezbiyenlerin birlikte yaşaması bireysel ve çağdaş bir tercih olarak hoşgörüyle karşılanırken, erken evlilik konusunda devletin müdahaleci tavrı kabul edilemez. Bu konudaki sınır, kişinin inancıdır. Bu konudaki temel çerçeve ‘Mal, can, namus akıl-inanç ve nesil emniyeti’ ile sınırlıdır. Bu korunan 5 temel esasa açık ve yakın tehdit oluşturmayan hiçbir düzenleme devletin müdahalesine açık değildir. Aile toplumun kozmik odasıdır. Devletin müdahalesine kapalıdır. ‘Çocuk gelin’ hikayesi, aile ile ilgili birçok ön yargıda olduğu gibi büyük ölçüde bir algı operasyonunun parçasıdır” ifadelerini kullandı.