Akit yazarı: Koronavirüs Babacan’ın partisiyle geldi

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Türkiye'de koronavirüs vakasının ilan edilmesi ile Ali Babacan'ın yeni partisinin kuruluşunu ilan ettiği günün çakışmasını 'manidar' buldu.

Akit yazarı: Koronavirüs Babacan’ın partisiyle geldi

Eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, dün partisinin kuruluşunu ilan etti. Parti tanıtımını Ankara’da AKP’nin kurulduğu otelde yapan Babacan, partisinin temel politikalarını da açıkladı. Babacan’dan saatler önce gece saatlerinde ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini duyurdu.

Koronavirüs vakasının ilanı ile Ali Babacan’ın partisinin kuruluş ilanının çakışmasını “manidar” bulan Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, “Partinin ismi ‘DEVA’ama.. Kendisi ‘dert’ ile birlikte geldi. Bir işaret midir, bir tesadüf müdür, önümüzdeki süreçte, yaşayarak görürüz” ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu’nun yazısının satır başları şöyle:

“Yaklaşık iki aydır, Çin’deki koronavirüs ile yatıp kalkıyoruz..

“Şuraya sıçradı, buraya sıçradı” derken..

Bizi atlayıp İtalya’ya, hatta Almanya’ya bile, ABD’ye bile gitmiş iken..

Tam da “Bizi teğet geçti” diye sevinecek iken..

Bir yıldır pusuda bekleyen Ali Babacan’ın partisi ile birlikte, koronavirüs de Türkiye’de görünür oldu..

Bilmiyorum; “Uğursuzluk işareti” mi demeliyiz?

Yoksa, “Nankörlük yaptıklarının delili” mi demeliyiz?

Belki de, “Bereketsizliklerinin göstergesi” diyebiliriz..

Koronavirüsün, Babacan’ın partisini tanıttığı gün itibari ile ilk defa Türkiye’de tespit edilmesi ile kalınmış olsa idi…

“Çin’de var.. İran’da var.. İsrail’de var.. Almanya, Fransa, İtalya, ABD’de var.. KKTC’de bile var.. Türkiye’de de görünmesi çok sorun değil” diyecektim ama..

Tek bir koronovirüs vakasına rağmen, bazı illerimizde vatandaşların panik yaparak marketlere yığılması, bana biraz garip geldi…

Batılı ülkelere göre Türk halkının daha tevekkül sahibi olduğunu, eski olaylarda gözlemlemiş iken..

Babacan’ın partisinin bereketsizlik işaretinden kaynaklı olsa gerek, Avrupa’dan daha kötü bir sınav verildi ve marketlerde bir çok günlük ihtiyaç malzemesinin kalmadığına yönelik haberleri, ajanslardan okuduk..

Partinin ismi “DEVA” ama..

Kendisi “dert” ile birlikte geldi..

Bir işaret midir, bir tesadüf müdür, önümüzdeki süreçte, yaşayarak görürüz…”