Akit yazarı: Özür dilerim Ekrem Bey…

İBB'nin Yenikapı'daki ihtiyaç fazlası denilen araçları sergilemesine AKP'den yeterli tepki gelmeyince Akit yazarı sert çıktı. AKP'lileri becerisizlikle suçlayan yazar, Ekrem İmamoğlu'dan özür diledi.

Akit yazarı: Özür dilerim Ekrem Bey…

Yenikapı miting alanında sergilenen ve ihtiyaç fazlası olduğu söylenen araçlara AKP’nin sessiz kalmasına Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu sert tepki gösterdi. Karahasanoğlu, “Özür dilerim Ekrem Bey. Politika sizin işinizmiş. Başkanlık sizin hakkınızmış” sözlerini kullandı.

Karahasanoğlu gazetesindeki bugünkü köşe yazısına dün Yenikapı’da sergilenen ve tartışma yaratan İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait ihtiyaç fazlası araçlarını taşıdı. AKP’li yöneticilerin toplanan araçlarla ilgili sessiz kalmasına tepki gösteren Karahasanoğlu, yöneticileri becerisizlikle suçladı. “Bu kadar sessiz, bu kadar iftiralara cevap vermeye takati olmayanlar, bu belediyeyi yönetmeye de ehil olamazlar demek düşüyor” diyen Karahasanoğlu, şunları kaleme aldı:

‘POLİTİKA SİZİN İŞİNİZMİŞ’

“Mesai gününde, çalışması gereken araçları, Yenikapı’da dizdirip, algı oluşturuyor, ‘Bakın makam araçları, kaç tane imiş?’ diye.. Bir tane Büyükşehir’in AK Parti dönemindeki bürokratı çıkıp da, açıklama yapmıyor: ‘Yenikapı’ya getirdiğiniz araçların şu kadarı, evde bakım için tahsisli araçlardır. O araçlarla, hasta olan insanlarımıza evde bakım yapılıyordu. Bugün itibari ile şu kadar hastaya gidilmesi planlanmıştı. Bunlara gidilemedi. İşte araçların plakaları. İşte o araçlarla bakımı yapılacak hastalarımızın listesi.’Onun için, ‘Özür dilerim Ekrem Bey. Politika sizin işinizmiş. AK Partililer yolsuzluk yapmazlar ama. Kendilerini savunmasını da beceremediklerine göre.. Başkanlık sizin hakkınızmış..’ diyorum.”