AKP Genel Sekreteri’nden darbe açıklaması

AKP Genel Sekreteri Şahin, 'Tarih tekerrür etmez, bu sefer tarih yeniden yazılır. Bir kez daha darbeye teşebbüs etmeye niyetlenenler varsa şunu çok iyi bilmeliler ki, bu sefer karakolu da mahkemeyi de göremezler.' dedi

AKP Genel Sekreteri’nden darbe açıklaması

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, partisinin Çorum Merkez İlçe Başkanlığının Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada darbe söylentilerinin son günlerde yeniden gündemde bulunduğunu belirterek, bu söylemlerin fuzuli bir işgalden başka bir şey olmadığını söyledi.

Türk milletinin 15 Temmuz’da darbecilere gerekli cevabı verdiğini vurgulayan Şahin, “Kimsenin yeniden cüret edeceğine ihtimal vermemekle birlikte eğer yeniden böyle bir teşebbüste bulunurlarsa Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının aynen geçerli olduğunu bu darbe heveslilerine hatırlatmak isterim.” dedi.

“Bu sefer hiç kimse, ‘Ne yapacağız, nereye gideceğiz?’ demez, Cumhurbaşkanımızın halen yürürlükte olan çağrısıyla bu darbecilere gereken cevabı verir.” ifadelerini kullanan Şahin, “Tarih tekerrür etmez, bu sefer tarih yeniden yazılır. Bir kez daha darbeye teşebbüs etmeye niyetlenenler varsa şunu çok iyi bilmeliler ki, bu sefer karakolu da mahkemeyi de göremezler. Sokakta, meydanda, oracıkta bu aziz millet onları kanlarıyla boğar. Onun için hiç kimse olmadık hayallere kapılmasın, artık bu defter kapandı. Boş konuşmayın, boş hayal görmeyin.” değerlendirmesinde bulundu.