Demirtaş’tan muhalefete tehdit gibi mesajlar… Konu: AKP-HDP görüşmesi

“HDP’nin olduğu masada biz asla olmayız” diyerek HDP ile görüşmeyi kendine zul sayıp anti demokratik tutumunda ısrar eden muhalefetin gönlü hoş olsun diye HDP’liler siyasetin kapılarına kilit mi vursaydılar? HDP, çözüm için diyaloğa açık olduğunu gösterdi. Bunu görmek istemeyenler, ortaya çıkacak sonucun sorumlusu olurlar.”

featured

Tutuklu eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, AKP’nin HDP’ye anayasa ziyaretiyle ilgili başlayan tartışmaya katıldı. Demirtaş, “HDP, çözüm için diyaloğa açık olduğunu gösterdi. Bunu görmek istemeyenler, ortaya çıkacak sonucun sorumlusu olurlar” dedi.

Demirtaş bir sitede yayınlanan yazısında şu ifadeleri kullandı:

“(…) Herkes işi gücü bırakmış HDP-AKP fotoğrafı üzerine spekülatif tartışmalar yapıyor. Ne olacaktı ya!

“HDP’nin olduğu masada biz asla olmayız” diyerek HDP ile görüşmeyi kendine zul sayıp anti demokratik tutumunda ısrar eden muhalefetin gönlü hoş olsun diye HDP’liler siyasetin kapılarına kilit mi vursaydılar?

Tabii ki bu görüşmeye aşırı anlam yüklemeye, öküzün altında buzağı aramaya gerek yok. Ancak tüm baskı, zulüm, sindirme politikalarına rağmen dimdik ayakta kalmayı başarmış HDP’yi hiç kimse yok sayamaz. Bunu yıllardır tüm HDP’liler, anlata anlata dilimizde tüy bitti…

Muhalefet, bu görüşmeden kendine pay çıkarıp meşru siyasetin temsilcisi HDP ile hızlı bir görüşme trafiği başlatacağına, bunu AKP’yi yıpratma ve üstü kapalı şekilde yine HDP’yi kriminalize etme furyasına dönüştürmeyi tercih etti. Gerçekten akıl alır gibi değil…

HDP, çözüm için diyaloğa açık olduğunu gösterdi. Bunu görmek istemeyenler, ortaya çıkacak sonucun sorumlusu olurlar.”

Demirtaş’tan muhalefete tehdit gibi mesajlar… Konu: AKP-HDP görüşmesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 3 ay önce

    Biz biliyoruz ki daha kılıçdarınoğlunu hepsi satacak imamınoğlunun yanında duracaklar. davutunoğlu ve satmadık yer bırakmayan alican ve pekşener hepsi satacak. Her şey oldunuz TÜRK olamadınız.

  2. 3 ay önce

    Ayşeyi Fatmayı düşünmesin diye bir tüfek harbisini bir manga askere taşıtan 12 Eylülcülerin ürünü siyasetçiler de mıntıka temizliğini Demirtaşlar ve HDPlilere yaptırıyor!

  3. 3 ay önce

    Adam kalkmış Türkiyeyi Kürdistan yapacağız diyor sonra da bizi Kriminalize etmeyin diyor! Seninki suç değilse Cezaevlerindeki hiçkimseninki de suç değildir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!