AKP hükümeti, Suriye’de kimlik dağıtmaya da başladı!

Resulayn'da kurulan Nüfus Müdürlüğü, her gün yüzlerce Suriyeliye kimlik kartı vermeye başladı. Silahlı grupları ve Özgür Suriye Ordusu'nu temsil eden üç yıldızlı bayrağın basıldığı kimlikler 'Resulayn Mahalli Meclisi Tanıtım Kartı' adıyla düzenleniyor.

AKP hükümeti, Suriye’de kimlik dağıtmaya da başladı!

Her fırsatta “Suriye’nin toprak bütünlüğünden yanayız” diyen AKP hükümeti, Suriye devleti dışında başka bir kimlik kartı dağıtmaya başladı. Barış Pınarı Harekâtı ile Türkiye’nin kontrolüne geçen Resulayn’da Suriyeliler için kimlik kartı düzenleniyor.

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde kurulan Resulayn Nüfus Müdürlüğü, her gün yüzlerce Suriyeliye kimlik kartı vermeye başladı.

Resulayn’da daha önce yaşayan ve Barış Pınarı Harekâtı’ndan sonra buraya yerleşen Suriyeliler Resulayn Nüfus Müdürlüğüne müracaat ederek anında kimlik kartı alıyor.

Kimlik kartları, Resulayn Mahalli Meclisi Tanıtım Kartı adıyla düzenleniyor ve kimlik kartlarında Suriye bayrağı değil silahlı muhalif grupları ve Özgür Suriye Ordusu’nu temsil eden üç yıldızlı bayrak yer alıyor.