AKP itiraz etmişti… Oyların yeniden sayıldığı Gaziosmanpaşa’da gerginlik

AKP'nin itiraz başvurusu sonrası, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nda oyların yeniden sayımı başladı. Salonda gerilimin tırmandığı görüldü. Yaşanan gerilimle ilgili açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, İstanbul Valisi Davut Gül ile görüştüğünü, gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağını belirtti. CHP'li Çelik, "Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde bilgi karartma, suç teşkil eden evrakları imha etme duyumları alıyoruz" iddiasında bulundu.

featured

31 Mart yerel seçimleri sonrasında sandık kurulu tutanakları ve kararlarına karşı belirlenen itiraz süresi dün saat 15.00 itibarıyla sona erdi.

AKP dün Beykoz ve Gaziosmanpaşa’da, CHP ise Arnavutköy, Bahçelievler, Fatih, Pendik, Ümraniye ve Zeytinburnu’nda itiraz başvurusunda bulundu.

Gaziosmanpaşa’da İl Seçim Kurulu Başkanlığı oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

OY SAYIMI BAŞLADI

Bugün saat 11.00 itibarıyla AKP ve CHP’den 50’şer görevli ve İl Seçim Kurulu görevlileri huzurunda, oyların yeniden sayımına başlandı.

Sonuçları takip etmek isteyen vatandaşlar oyların tutulduğu ve sayım işlemlerinin yapıldığı, Gaziosmanpaşa Belediyesi Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi önünde beklemeye başladı.

GERGİNLİK ÇIKTI

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda salon içerisinde gerilimin tırmandığı görüldü.

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı arbede görüntüsünü, “AKP hukuksuz şekilde itiraz ediyor! Kavga çıkıyor. Tüm İstanbullu vatandaşlarımızı bizlere destek olmaya davet ediyoruz” çağrısıyla paylaştı.

‘KİRLİ ELLERİNİZİ ÇEKİN’

Yaşananlarla ilgili CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’ten açıklama geldi.

Gökhan Günaydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Gaziosmanpaşa’dan kirli ellerinizi çekin.. 970 oy farkla kazandığımız GOP seçiminde, yapılan itiraz üzerine, geçersiz oylarla sınırlı kalınmayarak, bir başka skandala imza atılmış ve tüm sayımın yeniden yapılmasına karar verilmiştir. YSK’ya yaptığımız itirazın sonucunun beklenmesi gerekirken, ısrarla sayımı başlatmaya çalışmaktadırlar.. Sabık Bakan, GOP’tan elini çek! Belediyede yanlış işler yapmaktan vazgeçin! Hak yemeyiz, hakkımızı da yedirmeyiz.”

‘6 SANDIK SAYIMI TAMAMLANDI’

Bir açıklama daha yaparak oy sayımıyla ilgili bilgi veren CHP’li Günaydın, “6 sandık sayımı tamamlandı. Geçersizlerden 1’i CHP’ye, 1’i AKP’ye yazıldı. Sonuç değişmedi. Toplam 1030 sandık var. Hak yemeyiz, hakkımızı yedirmeyiz” dedi.

CHP’Lİ ÖZGÜR ÇELİK: İSTANBUL VALİSİYLE GÖRÜŞTÜM

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulunda ortaya çıkan görüntülerle ilgili İstanbul Valisi Davut Gül ile görüştüğünü, gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağını belirtti.

Çelik, şunları kaydetti:

“Gaziosmanpaşa’da İlçe Seçim Kurulu’nun yeniden sayım kararı ile ilgili itirazımız sonucu YSK toplantıdayken üç seçim kurulundan bir tanesinin ısrarla yeniden sayım yapmak istemesi siyasi baskıların bir sonucudur.

İlçe Seçim Kurulunda ortaya çıkan kargaşa görüntüleri ile ilgili İstanbul Valisi ile görüştüm, gerekli güvenlik önlemeleri alınacak. Sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz. Milletvekillerimiz ve örgütümüzle görevimizin başındayız.

‘EVRAKLAR İMHA EDİLİYOR’ İDDİASI

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde bilgi karartma, suç teşkil eden evrakları imha etme duyumları alıyoruz. Bu işlemleri yapanları hukuki sınırlar içinde kalmaya davet ediyorum, unutulmamalıdır ki hiçbir suç cezasız kalmayacaktır.”

AKP itiraz etmişti… Oyların yeniden sayıldığı Gaziosmanpaşa’da gerginlik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!