AKP kongresine damga vurdu: Anama-karıma küfür eden belediye başkanı istemiyorum

Ordu'da AKP'nin 7. İl Kongresi’nde Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin'in kürsüde konuştuğu sırada ilginç bir olay yaşandı. Yerel gazeteci Osman Şahin kürsüye çıkarak "Anama-karıma küfür eden belediye başkanı istemiyorum" yazılı pankart açtı.

AKP kongresine damga vurdu: Anama-karıma küfür eden belediye başkanı istemiyorum

AKP Ordu 7. Olağan Kongresi'nde İl Başkanı Halit Tomakin konuşma yaparken, yerel gazeteci Osman Şahin, elinde “Anama-karıma küfür eden belediye başkanı istemiyorum. Yerel basın demokrasinin temel direğidir” yazılı pankartı açtı.

Osman Şahin protesto nedeninin Gürgentepe Belediye Başkanı, emekli imam Yaşar Şahin’in kendisine küfür ettiği için yaptığını açıkladı. Şahin eyleminin ardından gözaltına alındı.

Polis merkezinde ifadesi alınan gazeteci Osman Şahin, cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. Osman Şahin, Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı emekli imam Yaşar Şahin’in kendisine küfür ettiğini söyledi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, yaptığı bir haberden dolayı Başkan Şahin’in kendisini aradığını ve telefondan annesine ve eşine küfür edip tehdit ettiğini belirten Osman Şahin, şunları söyledi:

“Bu olaydan dolayı kendisini şikayet ettim. Dosya üzerinden yapılan yargılama sonucunda başkana hakaret ve tehdit suçlarından ayrı ayrı para cezası verilip ertelendi. Bu kişi belediye başkanı olarak görmek istemiyorum. CİMER’e Cumhurbaşkanına şikayet ettim. Ama kimse ilgilenmedi. Sesimi duyurmak için bu eylemi yaptım. 41 yıllık gazeteciyim. Sürekli basın kartım var. Böyle bir belediye başkanı hem partiye hem de Gürgentepe’ye zarar veriyor.

‘BENİ CUMHURBAŞKANINA ŞİKAYET ETTİRME’

Bu olayın ardından İl Başkanı Halit Tomakin bir süre daha konuşmasına devam etti. Bu sırada Divan Kurulu’nda görevli bir yetkili, “Sayın Başkanım, istirham ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza seni şikayet ettirtme beni. Tamam. Daha bir çok konuşmacımız var. İstirham ediyorum, hemen özetleyecek yeteneğe sahipsiniz. Size 30 saniye veriyorum. Hadi bakalım, 30 saniye. Süreniz başlamıştır” diyerek konuşmasını bitirmesini istedi.

İşte kongredeki o anlar: