AKP medyasından salvolar sürüyor... 'Cübbeli Ahmet, Demet Akalın'la yarışsa kazanır'

Cübbeli Ahmet'in 'Çocuklarınızı imam hatiplere ve ilahiyat fakültelerine göndermeyin' sözleri iktidar medyasında tartışılmaya devam ediyor. Cübbeli'yi sert ifadelerle eleştiren Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan 'Bir hitabet ve komedi ustası zira. 'Benim kuş ötüyor' falan gibi performanslarını pek severek izliyorum kafam dağılsın diye' ifadelerini kullandı.

AKP medyasından salvolar sürüyor... 'Cübbeli Ahmet, Demet Akalın'la yarışsa kazanır'

Cübbeli Ahmet lakaplı Ahmet Ünlü'nün geçen hafta CNN Türk'te Ahmet Hakan programında imam hatip liseleri ve ilahiyat fakülteleriyle ilgili sözleri mahallede tartışma yaratmıştı.

“Çocuklarınızı imam hatip liselerine ve ilahiyat fakültelerine göndermeyin” diyen Cübbeli Ahmet şu ifadeleri kullanmıştı:

Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kur’an değişsin’ diyen adam şu an da Ankara İlahiyat’ta hoca...”

Cübbeli Ahmet'in bu çıkışı muhafazakar camiada konuşulmaya devam ediyor.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Cübbeli Ahmet'e sert ifadeler kullandı.

Kılıçarslan'ın yazısının satır başları şöyle:

“Ahmet Ünlü, bir televizyon yayınında imam hatip okullarına ve ilahiyat fakültelerine doğrudan operasyon çekince elbette tam da arzu ettiği gibi gündeme oturdu. Mesele gündeme oturmak olduğunda Ahmet Ünlü’nün sadece Demet Akalın ve Hande Yener’le yarışacağını, bu yarışı da rahatlıkla kazanacağını düşünüyorum. Öyle bir gündeme oturma başarısı var adamın.

Aslında bir bakıma “sevgi insanı” denebilir Ahmet Ünlü’ye. Doğu Perinçek’ten Fatih Altaylı’ya, Mustafa Kemal’den Fetullah Gülen’e değin bir liste söz konusu olduğunda tabii. Bu listedeki isimler değişiyor zamanla, mesela artık Fettoş’a çok kızıyor falan. Açık tespitim şudur. Bir “sevgi insanı” olarak Ünlü’nün sevgisini izhar etmediği tek kesim memleketimizin ortalama dindarları ve ortalama dindarlık anlayışı. Alıyor yanına intihalci tarihçileri falan, bir Diyanet’e çakıyor, bir imam hatiplere çakıyor, bir ilahiyatlara çakıyor, bir hızını alamayıp “bazı dernekler silahlanıyor, iç savaş başlatacaklar” diyor.

Neyse, Ünlü meselesini daha fazla uzatmayayım. Sonra hemen karşılıklı beddualaşma çağrısı yapar; “giydirecem ben ona yanmayan kefeni” dedikten sonra savurduğu tehdidi izale etmek için “Rabbim giydirecek yani” falan der yine. Hiç uğraşmayayım.

Hem bence Ünlü kendisiyle uğraşılacak biri de değil. Bir hitabet ve komedi ustası zira. “Benim kuş ötüyor” falan gibi performanslarını pek severek izliyorum kafam dağılsın diye. “Ya niye takip etmiyorsunuz benim youtube kanalımı” performansını falan beğeniyorum. Duş başlığı ile alınan gusüllerin makbul olmadığını anlattığı performansı ise favorim. Unutuyordum. “Haram” dediği satrancı Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda dağıttığı kendisine hatırlatıldığında yaptığı geri vites de izlediğim tüm geri vites performanslarından üstün geliyor bana...”