AKP milletvekili Markar Esayan hayatını kaybetti!

AKP İstanbul milletvekili ve Akşam gazetesi yazarı Markar Esayan hayatını kaybetti. Esayan bir süredir mide kanseri dolayısıyla tedavi görüyordu.

AKP milletvekili Markar Esayan hayatını kaybetti!
AKP milletvekili Markar Esayan hayatını kaybetti!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AKP İstanbul Milletvekili Markar Esayan'ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kalın, Twitter'daki paylaşımında, "Sevgili Markar Esayan'ı kaybettik. Başımız sağ olsun. Bu ülkenin yetiştirdiği güzel insanlardan biriydi. Ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum." ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir tedavi gören Esayan'ı daha önce evinde ziyaret etmişti.

Aynı zamanda yazar olan Esayan'ın 2005-2015 yıllarında 5 kitabı yayımlanmıştı.

BİR BUÇUK YILDIR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Başhekimi Dr. Okan Özçeker, hastanede yaptığı açıklamada, Esayan'a Mayıs 2019'da midesiyle ilgili amansız bir hastalık teşhisi konduğunu vurgulayarak, "Hastanemizde yaklaşık 1,5 yıldır ileri tetkik ve tedavisi devam ediyordu. Maalesef bugün sabah itibarıyla solunumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakım ünitesine alındı. Akşam saat 17.50 sıralarında yapılan tüm müdahalelere rağmen Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Türk milletinin, ailesinin, sevdiklerinin başı sağ olsun. Allah rahmet eylesin" diye konuştu. 

Defin işlemiyle ilgili soru üzerine Özçeker, "O konuyla ilgili ailesi görüşmeleri yapıyor, henüz kesinleşmiş bir bilgi bize verilmedi." dedi. 

ERMENİ VAKIFLAR BİRLİĞİ BAŞKANI: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede "Çok iyi niyetli ve vatanseverdi. Kendisiyle çok sık görüşürdük. Mide kanseri oldu, epey zaman hastalıkla mücadele etti maalesef hastalık vücudu sardı ve kendisini kaybettik. Cemaat olarak çok üzgünüz. Devletine milletine bağlı bir arkadaştı." ifadelerini kullandı.