AKP Milletvekili Özlem Zengin’e 2018’de FETÖ incelemesi yapılmış

'FETÖ' incelemesine Beyaz El Yardımlaşma Derneği yöneticisi olduğu gerekçesiyle AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in de dâhil edildiği öğrenildi.

featured

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2018 yılında başlattığı bir ‘FETÖ’ incelemesine Beyaz El Yardımlaşma Derneği yöneticisi olduğu gerekçesiyle AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in de dâhil edildiği ortaya çıktı.

Başsavcılık soruşturma sonucunda Özlem Zengin ve Beyaz El Yardımlaşma Derneği yöneticileri hakkında takipsizlik kararı verdi. Dernekle ilgili de bir işlem yapılmadı.

‘FETÖ İLE HİÇ TEMASIM OLMADI’

Konuyla ilgili Odatv’ye açıklama yapan Özlem Zengin dernek yöneticilerinden birinin ‘FETÖ’ soruşturması geçirdiğini ve tüm dernek yöneticilerinin incelendiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Beyaz El Yardımlaşma Derneği diye tertemiz bir dernek. Dernek hâlâ açık ve çok güzel işler yapıyor. Bu dernek faaliyetlerine devam ediyor. Dernek kurucularından biriyle ilgili bir işlem yapılıyor. Bu işlem yapılırken derneğin kurucuları kayda geçiyor. Dernekle ilgili bir şey yok zaten. Biz sosyal hizmetlere bağlı çocuk bakan bir derneğiz. Sosyal hizmetlerle protokol yaparak çocukların bakıldığı evlerin masraflarını karşılıyoruz. Çocuklar kurumda kalmak yerine evde kalıyor. FETÖ’cüler böyle bir şey yapar mı? Gariban çocukların bakıldığı tertemiz bir dernektir. Ben de bu derneğin kurucusuyum. Benimle ilgili şahsi bir şey istenmiyor. Derneğin kurucularıyla ilgili ByLock ve MASAK raporları isteniyor. Derneğin kurucusu olduğum için benim de isteniyor. FETÖ’cülerin en rahatsız olduğu insanlardan biri benim. Benim çocuklarım okullarına gitmedi, FETÖ’ye övgüye dair bir cümleme rastlayamazsınız. FETÖ ile hiç temasım olmamıştır.”

AKP Milletvekili Özlem Zengin’e 2018’de FETÖ incelemesi yapılmış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!