AKP milletvekilinin hedefinde Ali Koç var!

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, 'Fenerbahçe'ye, camiaya da sesleniyorum artık 3 Temmuz ruhunu tekrar diriltmenin zamanı geldi' diyen ve Trabzonspor yönetimini eleştiren Ali Koç'u hedef aldı.

AKP milletvekilinin hedefinde Ali Koç var!

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Trabzon şehrini ve insanını hedef aldığını iddia etti.

Cora, sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

1- FB Başkanı Ali Koç’un kendi başarısızlığını örtmek için Trabzon şehrini ve insanını hedef alması tek kelime ile hamasettir. Taraftarına sportif başarısızlığı açıklayamamıştır. TV,TV gezip para toplaması ise seçim öncesi taraftarlara verdiği sözleri unutturmak içindir.

2- FB Başkanı Ali koç şunu bilmelidir ki hem Fenerbahce hem de Trabzonspor ezeli rakip ebedi dost iki kulüptür. Yöneticiler kendi başarısızlıklarını örtmek icin kulüplerini payanda olarak kullanmamalıdır. Bütün kulüplere sıra ile saldırmamalıdır. Nefret dili kullanmamalıdır.

3-Her kulübe eşit uygulanan bir kuralı ihlal edip puan silme cezasından tehditle kurtulmaya çalışmaktadır.Açtırmayın kutuyu söyletmeyin kötüyü.Size tavsiyemiz birini suçlarken önce aynaya bakın.”

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Ali Koç bugün yaptığı konuşmada, Trabzonspor’la ilgili şunları söylemişti:

“Trabzonspor sağolsun Türkiye’de haklı, adil rekabetin bekçisi konumunda neredeyse gün aşırı konuşmalar yapıyor. Onlara da burada bir kez daha genç kadro ile oynuyorlar, ciddi anlamda bütçelerini düşürdüler. Burada iyi yapılan şeylere de değinmemiz gerek ama sırtını devlete dayamış, stadını devlet yapmış olabilir. Türkiye’de pek çok stadı devlet yapıyor. Sayın Ünal Karaman istifa etti. Hiçbir şekilde bizi ilgilendiren bir konu değil ama böyle zorla konunun içerisine çekiliyoruz. Hatırlayın bizim hocamızın istifası söz konusu değil, 1 hafta boyunca istifa edeceği konuşuldu. Sayın Karaman istifa etti, iki gün resmi açıklama yapılana kadar gazetelere yansımadı. O da bizim işimiz değil ama biz bu kavganın içerisine çekiliyoruz.

KOSKOCA ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI…

Koskoca bir şehrin belediye başkanı kendi hocalarının istifası, istifanın akabinde artık o camiada istifanın sebepleriyle ilgili ne gibi dedikodular, haberler, doğru, yanlış, haklı, haksız o da bizi ilgilendirmiyor, dolaşıyorsa… Bizi tek ilgilendiren konu o gün Rize’den deplasmandan dönüyorduk, Trabzon’dan geçip uçağa binecektik. Tek düşüncemiz uçağa sağsalim binip gitmekti. Anladığım kadarıyla orada sıkıntılar oluyordu. Ama bu karmaşayı dönüp Fenerbahçe Spor Kulübü’ne bağladılar. Koskoca şehrin belediye başkanı, bu açıklamayı yapıyor. Bu açıklamada, bütün burada Sayın Karaman’ın istifası ve bunun bazı bakanlarımızla ilişkilendirilmemesi gerektiğini ifade ederken, yine Fenerbahçe, yine devre arası, yine ahlaksızlık, yine başaramayacaklar diyor. Nereden aklına esti? Bu cinlik nereden? Bu saygısızlık nasıl? Gerçi tepkiler üzerine hemen kaldırdı ama ben bunu niye gündeme getiriyorum, hiç ilgimiz olmayan bir konunun içerisine çekildik.

‘BİR BAKANDAN BAHSEDİYOR’

Burada maddeler var, 5. maddede bir bakandan bahsediyor, Trabzonspor’un hiçbir zaman işleyişine karışmadı, sadece Trabzonspor yönetimi hangi konuda kapısını çalarsa yardımcı oldu. Öyle bir yardımcı oldu ki iflas ettiği denilen kulüp yeniden şampiyonluk yarışına girdi. Nasıl yardım? Ben merak ediyorum? Bu kadar kısa sürede, şubattan mayısa kadar. Yine bu tartışmayla ilgili bir milletvekilimiz tweetler atıyor. Burada da Trabzonsporumuzun 865 milyon TL’lik yapılandırmayla tüm kulüplere, kişilere ve menajerlere ödemesini yapmasına vesile olan bakan beyden bahsediyor, bu denli çok sevdiği bir kulübün başarısından başka bir beklentisi olmadığını biliyoruz. Olabilir, bu da bizi ilgilendirmiyor.”

‘KAÇ DEVLET KURUMU STADINIZDA LOCA ALDI?’

“Soruyorum, Sayın Ağaoğlu’na kaç devlet kurumu stadınızda loca aldı. Ne kadar aldı? Ne paralar verdi?” diyen Ali Koç, “Türkiye’nin en pahalı locaları bizim stadımızda, gelin karşılaştıralım değerlerini. Bir adım daha öteye gidiyorum, Trabzonsporlu olmayan ama bir şekilde devletle iş yaptığı için Trabzon’da loca alan iş adamları var mı? Bizim bu destekte hiç gözümüz yok ama çıkıp adil rekabet diye böyle konuşmasın. Türkiye’nin en büyük medya grubu tarafından sahipleniliyor, devlet ciddi anlamda yardım ediyor. Onlar da açık açık söylüyorlar, ben söylemiyorum sizin belediye başkanınız, milletvekiliniz söylüyor. Yeter artık. Dolayısıyla bunları söylemek zorunda kalmak dahi beni üzüyor. Ama ben artık Türk sporunda barış olsun, omuz omuza verelim, sorunları giderelim, yok geçti artık. Siz anlamıyorsunuz o dilden.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe taraftarına birlik olma çağrısında bulunan Ali Koç, “Tekrar ediyorum Fenerbahçelilere. 2011, 3 Temmuz’da şampiyonluğu elimizden almaya çalıştılar, yekvücut kulübümüze sıkı sıkı sarıldık, birbirimize sarıldık ve sahip çıktık. Şimdi şampiyonluğumuzu engellemeye çalışıyorlar. Belki aktörler ayrı, zihniyet aynı. Lütfen artık kısır çekişmeleri bırakın neyin ne olduğunu daha iyi anlayın. Güzel bir laf vardır, ‘arsız güçlü olunca haklı suçlu olurmuş’ diye. Sanki öyle bir dönemden geçiyoruz Fenerbahçe söz konusuysa.” dedi.