AKP Sözcüsü Çelik: Rejim unsurları artık bölgede bizim için hedeftir

featured

Idlib’de Türk askerine saldırıya ilişkin konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Rejim unsurları artık bölgede bizim için hedeftir’ ifadelerini kullandı. 

AKP Sözcüsü Çelik, CNN TÜRK canlı yayınında Suriye’nin İdlib kentinde Türk askerine yönelik saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çelik’in açıklamaları şu şekilde:

İdlib’deki çatışmaların sürmesiyle ilgili görüşmeler sürüyordu. Rusya tarafı oradaki terör hareketliliğinden bahsedip onlara müdahale edildiğini söylüyordu. Biz de tabii buradaki bilgilerimizi paylaşıyorduk. Koordinasyonun azami düzeyde olması gerektiğini hatırlatıyorduk. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımızla Putin arasında anlık istihbarat paylaşımına kadar tarafların kontrollü olması şeklinde bir yaklaşım vardı. Şimdi açık bir şekilde rejim koordine edilmesine rağmen TSK unsurlarına kasten saldırdı. Bu tabii ki İdlib Muatabakatı’nın ihlali anlamına gelir. Açık bir ihlal anlamına geliyor. Karşılığında da TSK unsurlarımız da rejim unsurlarını hedef aldı ve imha etti. Bu tabii Rusya’nın himayesindeki rejimin Rusya’nın altına imza attığı mutabakatın açık ihlal etti ve bunu dinlemediğini ifadesidir. Bu durum Rusya ve Türkiye arasında konuşulacaktır. Bu saldırıya cevap verdik ve devamı da gelecektir. Mutabakatın ihlal edilmesi bölgedeki rejim hedeflerinin doğrudan hedef haline gelmesine neden olacaktır. Saldırı göç hareketini yeniden başlatacaktır.

AKP Sözcüsü Çelik: Rejim unsurları artık bölgede bizim için hedeftir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  Bu demek oluyor ki Tayyibin Suriye’nin toprak bütünlügü sözleri tamamen hikayeden ibaret mis.Ve Suriye’nin toprak bütünlügüne karsi oldugunu Ömer Celik itiraf ediyor.Yani SURIYE Gücleri kendi öz topraklarinda Tayyibin hedefi oluyor Türkiye’nin degil.Türkiye’nin Suriyeile bir sorunu yoktur ama Tayyibin Esad ile sorunu vardir ve terör örgütlerini Esad’akarsi kullanip yönlendirmektedir.Tevekkeli degil Israil ikide bir Suriye’ye saldiriyor Tayyib seyrediyor.Israil Yahudi,iyi ki bizimde yahudi bir baskanimiz yok!Ya birde olsaydi!

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  ABD zil takıp oynuyor…

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Esad kendi ülkesinde operasyon yapıyor, zamanında Fırat kalkanı,Afrin,Zeytindalı Barış pınarı harekatlarını yaparken durmadann hedefe varmayan ve ikide bir müzakere etmeye çalışırken zırt pırt Amerika ziyaretleriyle bilmem ne pazarlığı yapılırken bunları hesaba katmak gerekirdi,stratejik dost aranırken yakında komşuda bulamayacaksınız

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  RTE’nin etrafındaki Amerikancı tayfa ellerini oğuşturuyor adeta.

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Bölge dediğin adamın kendi ülkesi ,vatan toprağı .Bir an önce Suriye ile masaya oturun yıllardır batırdığınız dış politikayı toplayın artık çapsız imamlar

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!