AKP Sözcüsü Çelik’ten NATO’ya çağrı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib'deki saldırıya ilişkin, 'Rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir.' dedi. Çelik, NATO'yu göreve çağırdı.

AKP Sözcüsü Çelik’ten NATO’ya çağrı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İdlib’deki saldırının ardından telefonla katıldığı bir televizyon programında “Türkiye’nin yeni gelen mülteci baskısını taşıyamayacağını söylemiştik. Bu yapılan saldırılar neticesinde Türkiye’nin içindekiler Avrupa’ya doğru hareketleniyorlar. Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz. Avrupa Birliği’nin yapacağı tek bir şey var Türkiye Cumhuriyeti’ne nasıl destek vereceğidir. Bunun dışında hiçbir şey Türkiye için önem teşkil etmiyor.” dedi.

‘REJİM UNSURLARI ARTIK DÜŞMAN UNSURDUR’

NATO’nun Türkiye’nin yanında olması gerektiğini söyleyen Çelik, “Bu saldırıdan sonra rejim tüm unsurlarıyla düşman unsur haline gelmiştir. Rejim unsurlar Türkiye Cumhuriyeti için artık düşman unsurdur. Katil bir rejimin uluslararası topluma yaptığı bir saldırı olarak görüyoruz. NATO ile yarın sabah istişare süreci başlıyor. Türkiye’ye yapılmış bir saldırı aynı zamanda NATO’ya yapılmış bir saldırıdır. NATO’nun Türkiye’nin yanında olması gerekir. ” açıklamasında bulundu.

ÇELİK’İN YAZILI AÇIKLAMASI: HESAP VERECEKLER

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak üzere İdlib’de görev yapan askerlere rejim unsurları tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan kahramanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bu alçak saldırıyı hak ettiği şekilde cevaplandırdığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Katil rejim ve onu cesaretlendirenler bu kalleşliğin hesabını en ağır şekilde vereceklerdir. Türkiye, Suriye’de yürüttüğü haklı mücadelesini uluslarası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak hedeflerine ulaşana kadar sürdürmekte kararlıdır. Milletimizin başı sağolsun.”