AKP ve MHP'li vekilin kavgasını polis ayırdı

AKP'li Halil Özcan ile MHP'li İbrahim Özyavuz'un TBMM'de sert bir tartışma yaşadığı belirtildi. İddiaya göre iki vekil arasında hakaret içeren ifadelerin de kullanıldığı kavga, polis ve bürokratların araya girmesiyle son buldu.

AKP ve MHP'li vekilin kavgasını polis ayırdı

AKP'li Halil Özcan ile MHP'li İbrahim Özyavuz, Çarşamba günü Meclis'te karşılaştı. Özcan'ın Urfa'da yaşanan elektrik sorunuyla ilgili “Ne MHP ne CHP ne de HDP çözemez” sözleri nedeniyle MHP'li Özyavuz'un tepki gösterdiği öğrenildi. İki vekil arasındaki sözlü tartışma sırasında hakaret içeren ifadeler kullanıldığı iddia edildi. İki vekilin tartıştığını gören Meclis bürokratları ve polis araya girip vekilleri sakinleştirdi.

BULUŞMA FOTOĞRAFI

Sözcü'de yer alan habere göre Ardından Ankara Gölbaşı'nda akaryakıt istasyonu bulunan Urfalı işadamı Bozan Sarı, AKP ve MHP'li iki vekili tesislerinde bir araya getirdi. Çay içip, sohbet eden iki vekilin arasındaki tartışmaya nokta koyulduğu belirtildi. MHP'li İbrahim Özyavuz da barışma fotoğrafını şu notla paylaştı:

“Biz sadece Şanlıurfa'nın sorunlarını çözüm noktasında medeni bir şekilde tartışır ve ortak kararlar alırız. Onun ötesinde bölgenin iki insanı olarak saygı ve sevgimiz devam eder. Allah güzel dostların eksikliğini vermesin.”