AKP ve MHP’lilerden İskilipli Atıf anması

Vatana ihanetten yargılanıp idam edilen İskilipli Atıf'ın anma programına AKP Milletvekili Celaleddin Güvenç ve MHP İl ve Merkez İlçe Başkanları katıldı

AKP ve MHP’lilerden İskilipli Atıf anması

Milli Mücadele döneminde İngilizlerin kurduğu Teali İslam Cemiyeti’nin başkanlığını yapan ve yayınladığı bir bildiri ile Mustafa Kemal Paşa ile kurtuluş mücadelesi veren isimlerin eşkıya olduğunu söyleyerek, bertaraf edilmelerinin farz olduğunu İskilipli Atıf’ın idamının 94. yılında skandal bir anma programı düzenlendi.

Bolu Çorder tarafından bir öğrenci yurdunda gerçekleştiği öğrenilen programa, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celaleddin Güvenç ile MHP Bolu İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı da katıldı.

AKP’li Güvenç programda yaptığı konuşmada, “Birlik ve beraberliğe çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, Atıf Hoca, ilmi, eserleri ve davranışlarıyla önem kazanıyor” dedi. Programda, Milli Mücadele aleyhtarı olduğu bilinmesine rağmen İskilipli Atıf için ”Hakiki bir vatansever ve Kuvay-ı Milliyeci” yorumları yapıldı.

(Yeniçağ)