AKP'de kavga... Soylu’ya yakın dernek: Metin Külünk’ün adamları binamızı bastı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek açıklamalarıyla gündeme gelen Milli Beka Hareketi Derneği’nin, eski AKP Milletvekili Metin Külünk’e yakın kişiler tarafından basıldığı iddia edildi. Dernek Başkanı Murat Şahin, Külünk’ün kendilerini arayarak tehdit ettiğini ve daha sonra adamlarının gelerek derneğe saldırdığını öne sürdü.

AKP'de kavga... Soylu’ya yakın dernek: Metin Külünk’ün adamları binamızı bastı
AKP'de kavga... Soylu’ya yakın dernek: Metin Külünk’ün adamları binamızı bastı

Milli Beka Hareketi Derneği Başkanı Murat Şahin, eski AKP Milletvekili Metin Külünk’ün dernek binalarına saldırdığını iddia etti.

Şahin, Twitter hesabından İçişleri Bakanlığı'nı ve Bakan Süleyman Soylu’yu da etiketleyerek şu paylaşımlarda bulundu:

"Dün akşam Metin Külünk'ün tetikçisi @maske3g hesabının İçişleri Bakanımıza hakaretlerine karşılık verdiğimiz için Metin Külünk önce arayarak bizi tehdit etti, sonra da Milli Beka Hareketi Derneğimize 5-6 kişiyle gelerek bize saldırdı."

"AK Parti'de uzun yıllar emek vermiş bir teşkilatçı, bir ağabey dediğimiz Metin Külünk'ün, tetikçilerini savunmak için güpegündüz vakti dernek basmaya kalkması düpedüz ahlaksızlıktır, ne bir davaya ne de teşkilatçılığa sığar.”

'SOYLU'YA OPERASYON ÇEKİLMEK İSTENİYOR'

Baskına ait görüntüleri de paylaşan Şahin, Bakan Soylu'ya destek verdikleri için hedef alındıklarını iddia etti. Sosyal medyadan hedef alan hesabın ise ‘FETÖ imamı’ olduğunu öne sürdü. Dernek üyeleri Süleyman Soylu’ya ‘operasyon çekilmek istendiği’ görüşünde. 

Öte yandan Metin Külünk’e yakın isimler ise Milli Beka Hareketi Derneğini FETÖ’cülükle suçluyor.