AKP’de vekillere sosyal medya uyarısı

AKP'de ıstakoz, Maldivler tatili ve Rolex marka saat paylaşımı tepki çekerken AKP grup yönetimi milletvekillerini uyardı. Parti yönetimi, "Attığınız her adımı dikkatli atın, yanlış algıya izin vermeyin" uyarısı yaptı.

featured

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre, bazı milletvekilleri ve teşkilat mensuplarının yemek, giyim kuşam ve tepki çeken diğer sosyal medya paylaşımları AKP’de tartışma konusu oldu. Seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmeler yapılırken, AKP’nin ilk defa bir seçimde ikinci çıkmasında bu tip davranışların da etkili olduğu dile getirildi.

‘HASSAS OLUN’

AKP’de yapılan toplantılarda, iyi niyetli ve samimi olsalar bile sosyal medyadan yapılan paylaşımların kamuoyunda yanlış algılandığını ve tepki çektiği tespiti yapıldı.

Son dönemdeki tartışmalar sebebiyle milletvekillerine daha hassas olmalarını tavsiye ettiklerini ifade eden AKP yöneticileri “Hepimiz kamuoyu önünde olan insanlarız. Milletvekili arkadaşlarımıza daha dikkatli olmalarını söylüyoruz. Giyim kuşamdan yemeden içmeye, her konuda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.

‘HERKES ŞU ANDA SİZİ İZLİYOR’

Grup yöneticilerinin milletvekillerinden, yaptıkları açıklamalardan, kullandıkları dil ve söyleme kadar her alanda özenli olmalarını istediği belirtildi. Milletvekillerine, grup yönetimi tarafından “Herkes şu anda sizi izliyor. O sebeple attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Siz samimi olsanız bile, yanlış algılanacaktır. Bu sebeple çok özenli olun. İstenmeyen sonuçlara yol açacak davranışlardan kaçının” uyarısında bulunuldu.

NE OLMUŞTU?

AKP’de, Monaco’da Istakoz yediği anları sosyal medya hesabından paylaşan İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı ile Maldivler tatilini paylaşan partinin Çankaya adayı Hüseyin Filiz tepki çekmişti.

AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, 562 bin TL’lik Rolex marka saatiyle “Biz bu milletin ta kendisiyiz” notuyla fotoğraf paylaşmış; gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldırmıştı. Bu durumun gündem olması üzerine ilgili fotoğrafı tekrar paylaşan Yenişehirlioğlu, “Alın teriyle helal yoldan edindiğim saatimi takmaya devam edeceğim” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber

AKP’de ‘ıstakoz’ krizi… ‘Partiden defolup gitsin’

thumbnail
İlişkili Haber

Önce paylaşıp, sonra silmişti… AKP’li Yenişehirlioğlu’ndan ‘Rolex’ açıklaması

AKP’de vekillere sosyal medya uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. yanlis algi yok ki, kendi kendinizi ifsa ediyorsunuz hepsi o.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!