AKP’den art arda ‘fuhuş evleri’ açıklaması

featured

Üniversiteler için “fuhuş evleri” diyen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na Cumhurbaşkanlığı ve AKP’den de tepkiler geldi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Pof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit Tv’de katıldığı programında üniversiteler için “fuhuş evleri” demesi üzerine Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı.

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ve AKP’den Sofuoğlu’na tepkiler geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir” dedi.

Altun, Twitter’daki hesabından yayımladığı mesajında, “Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da “Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da Sofuoğlu’nun açıklamalarına sosyal medya hesabından şöyle tepki gösterdi:

“Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu’nun hem Sakarya’yı hem de Sakarya Üniversitesi’ni zan altında bırakan ‘Fuhuş Evleri’ söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya’mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir. Sn. Sofuoğlu’nun, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı da söylemine alet etmesi ayrı bir talihsizliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsedildiği şekliyle bir söylemi söz konusu değildir. Olmayan bir söylemi varmış gibi kendi söylemine dayanak yapmak çok büyük bir sorumsuzluktur.”

AKP’den art arda ‘fuhuş evleri’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Yahu üniversite öğrencileri geleceğin yöneticileri olacaklar milletvekili olacaklar doktor veya polis olacaklar vesaire vesaire.Düşünüyorum da hiçbir öğrenci den tepki yok bu öğrenciler nasıl bu memleketi
  yönetecekler ne den hiçbirin de özgüven yok neden bu adamın yakasına yapışmıyorlar neden hesap sormuyorlar en azın dan hakaret davası acabilirler ?

  Cevapla
 2. Kısmen haklı.
  Çok kötü bir markacı zevk düşkünü gençlik türedi….

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Hayir merak ediyorum acaba,Halk TV’ye,Tele 1’e,Haber Türk’e sahin gibi atlayip cezalar kesen RTÜK ne yapiyor AKIT TV icin?Eminim ki sümen alti olacaktir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!