AKP’den CHP’nin ‘siyasi ayak’ önergesine yanıt

featured

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP’nin ‘FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın’ şeklindeki soru önergesi hakkında konuştu. AKP’li Muş, ‘Darbenin üzerinden 4 yıl geçmiş, CHP böyle bir soru önergesi veriyor. Amaçları siyasi propaganda yapmak’ ifadelerini kullandı.

CHP’nin, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması konusunda önergesinin bulunduğu hatırlatılan ve değerlendirmesi sorulan Muş, şunları kaydetti:

‘CHP PROPAGANDA YAPMAK İSTİYOR’

“CHP’nin, bir araştırma önergesi oldu. CHP bir siyasi propaganda yapmak istiyor. Darbenin üzerinden 4 yıl geçti, böyle bir önerge veriyor. Bir siyasi propaganda olarak bunu kullanmak istiyor. Biz FETÖ ile çetin bir mücadele veriyorken CHP’den tek kelime duymadık. Ellerinde bu anlamdaki bilgileri ilgili yerlere ulaştırmalarını arzu ediyoruz.

17-25 Aralık’tan sonra biz çetin mücadele veriyorken FETÖ’nün ne olduğu belli olmayan kayıtlarını Meclisin duvarlarına yansıtıp grup toplantılarında bunları hep beraber alkışlatıp, FETÖ ile iş birliği yapıp 30 Mart seçimine giderken bizi devirmeye çalışan CHP’nin böyle bir tutumunun olmasının bizim açımızdan ciddi bir tarafı olmamaktadır. CHP önce bu işlerin içine giriyorken, 17-25 Aralık’tan sonra biz çetin bir mücadele veriyorken, bankasının kapanmaması için mücadele eden milletvekillerini, basın yayın organlarının kapanmaması için kendisini adeta orada zincirleyen milletvekillerinin hesabını görsün, ondan sonra bu anlamda konuştuklarını izleyelim.”

AKP’den CHP’nin ‘siyasi ayak’ önergesine yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    chp bir degil birkac önerge verdi yalan sizin icin ekmek peynir gibi olmus yüzünüz bile kizarmiyor peki AKP neden bu siyasetci ayagini arastirmak istemiyor yoksa Feto ‘mu karsi cikiyor?Hadi CHP reklam yapiyor siz verin bir önerge veremezsiniz cünkü hamurunuz bile Fetö ile yogrulmustur.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!