AKP’den Davutoğlu’na: Kim bu üst düzey yetkililer?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun 'Manifestomuzu açıkladıktan sonra çok sayıda AK Partili üst düzey yönetici bizi aradı' sözleri üzerine AKP kulislerinde 'Kim bu üst düzey yetkililer' sorusuna yanıt aranıyor.

AKP’den Davutoğlu’na: Kim bu üst düzey yetkililer?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, “Manifestoyu yayınladıktan sonra çok sayıda üst düzey AK Parti’li yetkili ‘Sayın başbakanım elinize sağlık, biz bunları söylemek istiyorduk ama söyleyemiyorduk’ dedi. Şu anda da görevde onlar” sözleri yeni bir tartışmayı başlattı. Davutoğlu’nun sözlerinin ardından kulislerde “Kim bu üst düzey AK Partili yetkililer” sorusu soruldu.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, konuyla ilgili değerlendirmede bulunan üst düzey bir AKP’li yetkili, “Arayın ama boşa ararsınız. Kimse aramamıştır. Kesinlikle aramaz” diyerek şu yorumu yaptı:

‘İSİM VERECEK O ZAMAN’

“Herhangi bir kişi arar mı? Niye arasın? Kimse kesinlikle aramaz. İsim verecek o zaman, ‘beni aradı’ diye. Bir iddiada bulunuyorsan, çok ayıp bir şeydir, muallakta bırakmak yanlış, kim aradı seni? Ne söyledi?Diyelim ki birisi aradı, ne dedi acaba? Belki de eleştirdi, niye böyle yapıyorsun diye, eğer aradıysa, onun dediği gibi mi konuştu. Böyle diyorsa zaten üst düzey yönetici AK Parti’de niye duruyor onun yanına gitsin, mantığı var mı? Niye Davutoğlu’nun yanına gitmiyor?

Böyle bir dil kullanmak yanlış. Kim neyi iddia ediyorsa onu açıklaması lazım. Kim seni aramış? Telefonda mı aramış? Aramış tebrik ederim mi demiş?

Mantığı yok, niye senin yanına gelmemiş de hala AK Parti’de duruyor, madem senin gibi düşünüyormuş, böyle bir şeyin mantığı yok.

‘NERESİNDEN BAKARSAN BAK TUTARSIZ’

AK Partili üst düzey yetkili kimse aramaz.

Neresinden bakarsan bak tutarsız, mantık yok.

Kaldı ki aramış dahi olsa acaba onun dediği gibi mi konuştu? Niye böyle açıklamalar yapıyorsun demişte olabilir, eğer aradıysa, doğru olmayan bir ifade.”