AKP’den deprem açıklaması: Bile bile yalan söylüyorlar

Ömer Çelik yaptığı açıklamada sosyal medyada depreme ilişkin yalanlar üretildiğini belirterek tüm birimler görevinin başındadır dedi.

AKP’den deprem açıklaması: Bile bile yalan söylüyorlar

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul’da meydana gelen depremler ve bundan sonra gerçekleşebilecek olanlar için tüm birimlerin koordinasyon içinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Esas olan tek şeyin vatandaşların güvenliği olduğunu vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda açıkça yalan haber yayıldığını, provokatif yalanlar üretildiğini görüyoruz. Vatandaşlarımız, resmi birimler dışındaki açıklamalara itibar etmesinler. Tüm birimler vazifelerinin farkındadır ve sahada çalışmaktadır. En üzücü olan ise bazı siyasilerin bu hassas konularda bilgisizce konuşmasıdır. Bu, şu anda vatandaşlarımıza kötülük yapmaktan başka şey değildir. Bazılarının ise bilgisizliğin ötesinde AKP’debgörülmektedir. Utanç verici yalanlar söylüyorlar.”

Her şeyin vatandaşların gözleri önünde yaşandığına dikkati çeken Çelik, şu görüşleri dile getirdi:

“Kimler canla başla vazifesine sahip çıkıyor, kimler yalan peşinde açıkça görülmektedir. Toplanma yerlerinden, koordinasyona hangi birimlerin davetli olduğuna dair, bilinen bazı isimlerin yalan yaydığı görülüyor. Yalan üretim merkezlerini biliyoruz. Sorumlu davranmak yerine gündeme gelmek için yalan üretenleri herkes görüyor. Bunları kendi yalanlarıyla baş başa bırakılım. İşini yapan, masada ve sahada görevini hassasiyetle yerine getiren resmi birimlerin açıklamaları takip edilmelidir. Afet yönetimi yüksek sorumluluk gerektirir. Tek ajandası vatandaşımızın her türlü güvenliğidir. Ajandasında başka şeyler olanların yalanları sadece vatandaşımıza kötülük yapar.”