AKP’den komutana küfür eden aday hakkında karar

Niğde'nin Hacıabdullah beldesinde AKP'den belediye başkan adayı gösterilen Babaoğlan Altun'un, jandarma komutanına küfür ettiği ortaya çıkmıştı. Skandalın ardından AKP, Altun'un kesin ihracı için disiplin soruşturması başlatıldığı açıklandı.

featured

Niğde’nin Hacıabdullah beldesinden belediye başkanı adayı gösterilen AKP’li Babaoğlan Altun, belde sakinlerini bir mekana toplayıp konuşma yaptı.

Altun’un propaganda konuşması bir sosyal medya uygulamasından canlı olarak yayınlandı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, elinde mikrofon olan ve ayağa kalkan Babaoğlan Altun, konuşması sırasında jandarma komutanına “o…. ç…..” dedi.

Toplantıya katıların bu ifadeye tepki göstermesi üzerine Altun, “Hak etti” dedi.

Daha önce de Balıkesir Bandırma’dan aday olan AKP eski milletvekili Mehmet Cemal Öztaylan, tarla fiyatları üzerinden tartıştığı vatandaşa “nah” çekti.

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde tekrar aday gösterilen Belediye Başkanı Mehmet Kale de vatandaşlara hitap ettiği sırada küfür etti. Kale, konuşmasında, “Başka birisi olsa kapıyı üstüne kitler, s…. eder” ifadelerini kullandı.

AKP’DEN KARAR

Altun’un ettiği küfürden sonra AKP Niğde İl Başkanlığı, aday hakkında disiplin soruşturması başlattığını açıkladı.

İl başkanlığının X hesabından yapılan açıklamada “AK Parti Hacıabdullah Belde Belediye Başkan Adayımız B.A.’un, İstanbul’da bir dernek toplantısında iken sarf ettiği sözler nedeniyle 23.02.2024 tarihinde disiplin soruşturması başlatılarak partimizden kesin ihraç için süreç başlatılmıştır” denildi.

AKP’den komutana küfür eden aday hakkında karar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ihrac falan da etmezler, etseler bile baska bir yere yamarlar. Olmadi chpye gecer bu arkadas. Birinci sira aday gosterilir. Boylesine mutedeyyin Turkiye’de yer cok nasil olsa.

  2. Seçimden sonra güzel bir ödül verirler bu zata. Hatta siz bakın kaymakam yapılmasın 😁

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!