AKP’den Mehmet Şimşek açıklaması

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in AKP Genel Merkezi'ne giderek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüştü. Görüşme sonrası AKP Sözcüsü Ömer Çelik basın mensuplarına açıklama yaptı.

featured

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le AKP Genel Merkezi’ndeki görüşmesi sonrası konuşan Çelik, Mehmet Şimşek’in aktif siyaseti düşünmediğini açıkladı.

Sözcü Çelik’in açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Mehmet Bey’in AK Parti Genel Merkezi’ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi çok değerli bir arkadaşımız. Geçmişte beraber hükümetlerde görev yaptık. Halen de çok sık görüştüğümüz bir kardeşimiz. Birikimi olan, vizyonu olan bir arkadaşımız. Dolayısıyla buraya gelmesi gayet normal. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. Ayrıca sivil toplum örgütlerinde sorumlulukları var. İş dünyasıyla ilgili olarak da yürüttüğü işler var. O sebeple Mehmet Şimşek Bey aktif siyaseti düşünmüyor. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti ama sayın Cumhurbaşkanımızın parti politikalarımıza ya da hükümet politikalarımıza dönük olarak beyan ettiği her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu, her türlü katkıyı vereceğini bir kez daha ifade etti.”

ŞİMŞEK’TEN AÇIKLAMA

Erdoğan tarafından kabul edilen Şimşek, görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Şimşek açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezinde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendisine bu kabulleri için çok teşekkür ederim. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurt dışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

AKP’den Mehmet Şimşek açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Sir $im$ek.

  2. ne oldu hain ilan etmistin hepsini “reis”? isin dusunce iste boyle alirsin hayiri hahaha. batan gemiye kimse gelmek istemiyor.

  3. 21 Mart 2023, 09:11

    Yurtdışındaki finans işlerini çözeceksin anlaşılan…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!