AKP'den yeni açıklama... Saadet Partisi ile ittifak gündemde mi?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Saadet Partisi liderlerinden Oğuzhan Asiltürk ile yapılan görüşmelerle ilgili "Devamının geleceğini düşünüyorum" dedi.

AKP'den yeni açıklama... Saadet Partisi ile ittifak gündemde mi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda Saadet Partisi (SP) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmişti. Ardından Asiltürk Beştepe'de Erdoğan'ın misafiri oldu.

Erdoğan-Asiltürk buluşmalarının ardından, “Saadet Partisi Cumhur İttifakı’na mı katılıyor?” sorusu gündeme gelmiş, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise "Erbakan'ın ortaya koyduğu prensiplerde anlaşabiliyorsak amenna. Anlaşmıyorsak olmaz. Biz herkesle masaya otururuz ama bizim prensiplerimiz var" demişti.

Görüşmelerle ilgili AKP'den dikkat çeken yeni bir yorum geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Asiltürk'le yapılan görüşmelere ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Bu çok olumlu bir yaklaşım ve beraberlik, bunun devamının geleceğini düşünüyorum. Bunu Saadet Partisi içinde uygun görmeyen yöneticiler olabilir, bu demokratik haklarıdır. Neticede bir şeye karar verilmesi gerekiyor. Rahmetli Erbakan hocamızın hayali ve ideali olan büyük Türkiye'nin yanında mı olunacak yoksa 'biz iktidara geldiğimizde bu projelerin hepsini durduracağız' denilen, Türkiye'yi geride bırakan, bağımsızlığına engel olan birileri ile mi birlikte olunacak?"