Ali İhsan Yavuz’lu mizah manşeti atan gazeteciler ifadeye çağrıldı

AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un 'Medya güzellikleri yansıtmıyor' sözleri sonrası milletvekiline özel gazete tasarlayan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Sarı, Yazı İşleri Müdürü Sedat Balta ve Haber Müdürü İsmail Erken, 'İyi ki Varsın' haberi nedeniyle ifadeye çağrıldı.

Ali İhsan Yavuz’lu mizah manşeti atan gazeteciler ifadeye çağrıldı

Sözcü’den Erhan Kaytanbay’ın haberine göre Sakarya’da günlük olarak yayın yapan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi, “Medya güzellikleri yansıtmıyor” diyen AKP Sakarya Milletvekili ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a yanıt olarak birinci sayfasında ‘İyi ki varsın!’ manşetiyle çıkarak mizah yapmıştı. En ufak bir hakaretin yer almadığı manşette, kentteki tüm güzellikleri Ali İhsan Yavuz’a bağlayan parodi haberler yer almıştı.

KAMU GÖREVLİSİNE HAKARET VE İFTİRA

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Sarı, Yazı İşleri Müdürü Sedat Balta ve Haber Müdürü İsmail Erken avukatlarıyla birlikte, “Görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira” suçlamaları sebebiyle ifadesi alındı.

Haber Müdürü İsmail Erken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “15.06.2020 tarihindeki ‘İYİ Kİ VARSIN’ başlıklı haberimin ardından; sabah saatlerinde, ‘Görevi başındaki kamu görevlisine hakaret ve iftira’ suçlaması ile ifadem alındı ve serbest bırakıldım. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.