AKP'li başkanın hastane ziyaretinde 'hazır kıta' tartışması... Başkan ne dedi?

AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir'in hastane ziyaretinde sağlıkçıların görüntüsü sosyal medyada "hazır kıta" eleştirilerine neden oldu. Başkan Aldemir iddiaları reddederek "Hastane önüne sohbet ederlerken yanlarına gittik" dedi.

AKP'li başkanın hastane ziyaretinde 'hazır kıta' tartışması... Başkan ne dedi?

AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir ve Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, bayramın ikinci günü Tokat Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

Hastane dışında kendisini tek sıra hazır katı bekleyen acil servis çalışanlarıyla bayramlaşan Aldemir daha sonra servisin içine girdi.

AKP İl Başkanı Aldemir, bayramlaşma fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşarak, “İl Gençlik Kolları Başkanımız Mesut Aktürk ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber salgın sürecinde büyük emek ve gayretle çalışan sağlık ordumuzun nezdinde acil serviste görev yapan arkadaşlarımızla bayramlaştık. Rabbim kolaylıklar versin bayramınız mübarek olsun” ifadelerini kullandı. Sözcü ziyareti "Sağlıkçılar AKP’li il başkanın önünde hazır kıta bekledi" başlığıyla duyurdu.

ALDEMİR İDDİALARI REDDETTİ

Kısa sürede sosyal medyada yayılan fotoğraflara, "sağlıkçılar ayakta bekletildiği" gerekçesiyle tepkiler geldi.

Tepkilerin ardından açıklamada bulunan AKP'li Aldemir, “Bu fotoğraftan böyle bir sonuç çıkaran öncelikle Kemal Vanlı’ya sonra da hiç bilmedikleri bir konuda sadece eleştiri olsun diye yorumlayan herkese selamlarımı sunuyorum. Ak Parti İl Başkanı olarak son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan sağlık camiamızın bugün için nöbette olan hastane çalışanlarına bayramlaşma ziyaretimizi yaptık. Hastanenin hemen girişinde sohbet eden personelimizin yanına giderek hem bayramlaştık hem sohbetlerine dahil olduk. Eleştirilere açığız ama burada yapılan gerçekten haksızlık” ifadelerini kullandı.